What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android işletim sistemi bilgisayarınızda çalışsın.

Google, 2007'nin sonbaharında 34 yazılım ve donanım şirketi ile masaya oturarak açık kaynak kodlu mobil platform birliğini kurdu. Bu şirketlerin hepsinin ortak hedefi kaynak kodları açık, herkesin istediği gibi kullanabileceği bir işletim sistemi oluşturmaktı.

Bu yeni işletim sisteminde yazılım şirketleri kolay şekilde kendi yazılımlarını hazırlayabilecek ve donanım üreticileri sistemi alıp kendi cihazlarına göre modifiye edebileceklerdi. İşte Google mobil cihazlar için geliştirdiği bu işletim sisteminin adı Android.

[Resim: ceEci.png]

Google 2010 yılında çıkaracağı Chrome OS’u Netbooklar da kullanılacak. Zaten Netbooklar için hazırlanıyor. Haliyle X86 mimarisini destekleyecek.

Peki Android işletim sistemini x86 mimarisi ile yani bilgisayarlarımızda kullanmak istersek?

LiveAndroid adında ki bir topluluk bilgisayarlar üzerinde Android işletim sisteminin çalıştırılabilmesini hedefliyor. Bugün LiveCD yardımıyla Android işletim sistemini x86 bilgisayar sistemleri üzerinde yükleme yapmadan çalıştırabilirsiniz. Ekip bir yenilik yaparak birkaç hafta önce Android'in LiveUSB sürümünü çıkardı. USB belleğinizi kullanarak bilgisayarlarınız üzerinde Android işletim sistemini artık çalıştırabilirsiniz.

ISO dosyaları HJSplit programı ile bölünmüş. Aynı programı kullanarak iki dosyayı (Join) birleştirin.

Android v0.2 LiveUSB ISO 1 (90MB) | Android v0.2 LiveUSB ISO 2 (84MB)

Android v0.2 LiveCD ISO 1 (90MB) | Android v0.2 LiveCD ISO 2 (84MB)
Alıntı

apk dosylarını bu versiyonda açabiliyormuyum
andriod işletim sistemli pda almak istiyorum daha öncesinde bu linki kullanarak pda üzerine kuracağım apk dosylarını deniyebilirmiyim
Alıntı

saol ama arkdaşım bunu bilgisayra nasıl kurucaz anlatırmısın
Alıntı