What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'Başıma bir şey gelirse sorumlusu...

Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı’nın şike yasasını veto etmesinin ardından canlı yayında ateş püsküren ve kendisini de eleştiren Rıdvan Dilmen’e demediğini bırakmadı: 'Kanunun veto edilmesine en çok üzülen 2 kişi var: Aziz Yıldırım’ın karısı ve Rıdvan Dilmen!'

Bu arkadaş parlamentonun nasıl çalıştığını bilmediği için parlamentoyu futbol sahası zannediyor. Son zamanlarda da televizyonda yorumlar yapıyor. Ben onu spor yorumcusu sanıyordum meğersem çok farklı ilişkilere girmiş bir arkadaşımızmış. Bu kanunun Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesine üzülen iki kişi var. Bir Aziz Yıldırım’ın karısı, iki Rıdvan Dilmen. Ben bunu çok anlamış değilim. Çok seviyor olabilirsin ama kimseyi tehdit etmeye hakkınız yoktur. Fenerbahçe ile ilgili olumsuz kararı veren hakem Türkiye’ye gelirse onu vururlar diyor. Sen kimsin ya? Sen o hakeme, o hakeme verdiğin cevap üzerinden bize şantaj yapamazsın!”

Tv8’de Erkan Tan’ın bugünkü konuğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar idi. Şike yasasının veto edilmesinde etkin bir isim olan Tayyar, kendisini eleştiren Rıdvan Dilmen ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

“Rıdvan beni tehdit ediyor, soruşturma açılsın!”

Tayyar, Dilmen’in konuşmalarında tehdit ve şantaj olduğunu belirtti ve ekledi:

“Ben buradan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığını uyarıyorum ve suç duyurusunda bulunuyorum. Rıdvan’ın konuşması başta şahsım olmak üzere bir tehdittir, bir şantajdır, soruşturma açılmalıdır. Sen Olgun Peker’in, Aziz Yıldırım’ın çetesinin bir üyesi misin? Gelinen noktada onların tetikçisi gibi bir görüntü vermektedir. Rıdvan Dilmen tüm saygınlığını yitirmiştir. Bundan kurtulmak için toplumdan özür dilemelidir!”

“Şahsımı hedef alan bir saldırı olursa sorumlusu Rıdvan Dilmen’dir!”

“Bu kanunun veto edilmesinde payı olan siyasilerden birisi olarak bizim içinde farklı bir mesaj olarak düşünülebilir. Ntv de çok ciddi ve saygın bir kanaldır. Bu tarz ahlaksız adamlara da yer vermemelidir. Eğer bir çetenin içerisindeyse gitsin hesabını yargıya versin. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Hiçbir spor yorumcusu ekrandan vururlar diye bir siyasetçiyi bir sporcuyu tehdit edemez. Yarın bir gün şahsımızı hedef alan bir saldırı olursa bunun sorumlularından bir tanesi Rıdvan Dilmen’dir ve bunun da hesabını veremez.”

“Grubun önerisine karşı iken Meclis’te nasıl söz alacaksınız?”

Tayyar, Rıdvan Dilmen’in kendisi için, ‘Televizyonda değil Meclis’te konuşacaksın’ demesine şu yanıtı verdi:

“Teklifte 4 partinin imzası var. Açıkçası Meclis’te konuşmak aklımdan geçti. Ama grup adına söz alıp, aleyhinde konuştuğun zaman grubunla çatışırsın. Dolayısıyla Meclis’te konuşmadım. Zaten siz grup aracılığıyla söz alıp konuşuyorsunuz. Grubun önerisine karşı iken, nasıl söz alıp konuşacaksınız?”

“Şike teklifinin bu noktaya gelmesinin gerisindeki kişi Ali Uzunırmak’tır!”

Tayyar: “Bu hadise bu kanunun ne amaçla çıkarıldığını gösteriyor. Şike teklifinin bu noktaya gelmesinin gerisindeki isim ise Ali Uzunırmak’tır. Yıldırım Demirören’e mihmandarlık yapan, parlamentoda onu gezdiren, tüm partilere götüren ve işi

kurtarmaya çalışan Ali Uzunırmak’tır. Elbette ki AK Parti’nin imzası olmasa bu çıkmazdı. Bir takım argümanlarla teklife imza atılmasını sağlıyorlar.” diye konuştu.

“12 Haziran’dan beri çıkan ilk kanun şike kanunu!”

Şike kanununa 4 partinin birden imza atmasına şaşırdığını söyleyen Tayyar:

“Bu nasıl bir duygudur ki 4 parti buna imza atıyor. Ben anlamış değilim. Bizim için Türkiye’ye çağ atlatacak daha hayati konular var, mesela yeni anayasa. 12 Haziran’dan bugüne parlamentoda çıkardığımız ilk kanun şike kanunu. Ayıp değil mi? Uluslararası sözleşmeleri saymazsak ilk kanun. Bu kabul edilebilir mi?” açıklamalarında bulundu.

Futbol sadece mahellesinde veya sahada oynayan için spordur. Televizyonların saatlerce futbol yayını yapmasına ve fulbolseverlerin tavırlarına bakıldığında ise uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullananların tavırları vardır. .ıkıysa futbolu uyuşturucu ile mücadele yasasına dahil etsinler, futbol klüplerini de uyuşturucu mafyası .... Bakalım interneti kısıtlamaya, yasaklamaya benziyor mu. Futbul spor değil uyuşturucudur. Uyuşturucu ile nasıl ve ne kadar mücadele edilebileceği ise malumdur. Herşey beylik laflarda ve müsvettelerin üzerinde kalır. Herkez muhteşem fikirler üretir ama kimse uygılayamaz. Çünki kendileri de bir şekilde bu pazardan beslenen sülüklerdir. (Sözün iyi niyetli vatandaşdan dışarı)
Konu Kilitli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi