What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bir sigarada 4 binden fazla zehirli madde

Son dönemde domuz kanı tartışmalarıyla yeniden gündeme gelen sigarada, yaklaşık 50 tanesi kansere yol açan 4 binin üzerinde zehirli kimyasal madde bulunuyor.

Sigara akciğer kanseri, kalp hastalıkları, bronşit ve amfizem gibi pek çok ciddi ve ölümcül hastalığa yol açıyor.

[Resim: WPbYs.jpg]

Sigara içmek, ayrıca birçok kansere, solunum hastalığına ve felce neden oluyor, doğurganlığı etkileyebiliyor. Sigarada 4 binin üzerinde zehirli kimyasal madde bulunuyor.

Bunların yaklaşık 50 tanesi ise kansere yol açıyor. Sigara dumanında bulunan zehirli bir gaz olan karbonmonoksit, kanda oksijenin yerini alarak, ciğerlerin gereği gibi çalışmasını engelliyor.

Bunun sonucunda vücuttaki hücreler, ihtiyaç duydukları oksijenden mahrum kalıyor. Parmak ve dişlerin sararmasına yol açan yapışkan kahverengi madde katran da kansere neden oluyor ve akciğerleri tahrip ediyor.

Ciğerden atılamayan katran, tüpleri daraltarak, enfeksiyonlara karşı direnci azaltıyor.

Sigarada bulunan bazı diğer kimyasal maddeler ve özellikleri ise şöyle:

Aseton: Oje çıkarmada kullanılıyor.
Arsenik: Fare zehri
Benzopiren: Dizel egzoz dumanı
DDT ve Dieldrin: Böcek ilacı
Formaldehid: Cesetleri muhafaza etmede kullanılıyor.
Hidrojen siyanür: Gaz odalarında kullanılan bir zehir.
Metanol: Roket yakıtı.
Titanyum: Uçak yapımında da kullanılan bir metal.
Amonyak: Tuvalet temizlemede kullanılıyor
Alıntı

ALLAH HERKESİ KURTARSIN

Sigaranın Faydaları (MİZAH)
"Sigaranın faydası mı olurmuş?" demeyin. Tiryakiler, siz de sazan gibi atlayıp oltadakini hemen yemeyin. İşte, hep kötülenen ve her fırsatta iftiralara maruz kalan sigaranın faydaları, bakalım neymiş tiryakilerin ortak paydaları...

Sigara içeni köpek ısırmaz;çünkü yanında hep baston taşır.

Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.

Üzerine sinek konmaz;çünkü buram buram nikotin kokar.

Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.

Yürümek için zorlanmaz;çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.

İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.

Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım
bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

Unutmayın bu kıyağımızı, kestirmeyin elinizi ayağınızı.
Alıntı

ahmetaslansakal kardeşim güzel konulara parmak basmışsın eyvallah da o avatarındaki adamın yaptığı konuya hiç yakışmıyor yanlız..Big Grin
bilgiler için her ikinize teşekkür bu arada..
Alıntı

Sigaranın zararları bilinmesine rağmen bende dahil olmak üzere pekçok insan içiyor peki bu insanlar akıl fikir fukarasımı? bilgisizmi? cahilmi?eğitimsizmi? ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim bencede bunnlar değil asıl sebepler alışkanlık tiryakilik bırakamama bunlarda tam nedeni değil 10 kusur senedir günde 1 1.5 paket sigara içerim zararını olumsuzluklarını bilirim ama yine içerim Tr de her 10 yetişkinden 7 si kullanıyor bence nedeni mutlulugumuzda huzurlu olduğumuzda sinirlendiğimizde canımız sıkıldığında hep sigaraya sarılıyoruz neden bazen ekonomik bazende psikolojik bilimsel olarak nikotin tütünün üzerinde bulunan yağlı bir madde ve vücuda girdiği zaman kanda belirli bi konsantrasyon oluşturuyor ''sinir sistemine etki ediyor'' işin en acısı Dünyada uyuşturucu maddelerde dahil nikotin kadar etkili alışkanlık yapanı yok çok güçlü ama birde mantık yönü var uyurken sigaraya ihtiyaç duymayız bizi uykudan uyandıracak kadar güçlü değildir bırakmak mümkün ama istemektir önemli olan ben 1 ay 3 ay 15 gün olmak üzere 3 kere bıraktım ama şimdi yine içiyorum istiyorum ama bırakamıyorum yalanınıda söylemeyin kendinize bu şekilde bırakamazsınız gerçekten isteyin ve yapın o zaman oluyor umarım gerçekten istersiniz ve bırakırsınız bırakırım....
Alıntı