What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu donanımla Hd yayınlar izlenir mi?

Ekran kartına decode ettirirsin birşey olmaz, İşlemcide yeter ram'da fakat işlemci kullanımı %40 civarına ulaşabilir her ne kadar DXVA olsa da... En basitinden 400-500 MHz'lik uydu alıcıları bile H264 decode ediyor sendeki bilgisayar rahatlıkla çözer ama bereberinde başka işlem yaparken zorlanacağı kesin...

Tv kartı olarak WinTV al ama o kadar para verilmez, HD2'yi ikinci el 100TL'ye almıştım geçen sene gibi WinTV bulamadığım için ama 100TL'ye bulabiliyorsan HD2 de iş görürür, en azından ben Hotbird kanallarında problem yaşamıyorum, gerçi 29900 SR'da karttan tiz bir ses geliyor ama benim sistemden mi yoksa kart normalde yüksek SR değerleri için bu sesi mi çıkarıyor bilemiyorum...
Alıntı

tekrar merhaba,

şimdi şöyle bir olayla karşı karşıyayım bilgisi olan cevaplarsa çok güzel olur
şuan kullandığım kart ss2 hd değil ama astrada bazı hd yayınları açıyor kasma filan yok
şifreli olarakta bir kaç tane denedim onlarıda açtı kasma ve donma yok ama yayınların "mbit" değeri düşük son olarak hd bir mtv denedim onun "mbit" değeri biraz yüksek olduğu için doğru düzgün izleyemedim birde bazı kanallarda ac3 yazdığı için ses alamadım

tabi ki benim kart hd yi destekleyen bir kart değil ama hd destekli bir kart olsaydı yüksek mbit değeri olan gerçek hd yayınları sorunsuz açar mı?
Alıntı

(31-07-2012, 23:52)ordinaryus demiş ki:  tekrar merhaba,

şimdi şöyle bir olayla karşı karşıyayım bilgisi olan cevaplarsa çok güzel olur
şuan kullandığım kart ss2 hd değil ama astrada bazı hd yayınları açıyor kasma filan yok
şifreli olarakta bir kaç tane denedim onlarıda açtı kasma ve donma yok ama yayınların "mbit" değeri düşük son olarak hd bir mtv denedim onun "mbit" değeri biraz yüksek olduğu için doğru düzgün izleyemedim birde bazı kanallarda ac3 yazdığı için ses alamadım

tabi ki benim kart hd yi destekleyen bir kart değil ama hd destekli bir kart olsaydı yüksek mbit değeri olan gerçek hd yayınları sorunsuz açar mı?

kullandığın dvb s karttır dvb s frekanslarda olan hd 1080 ne 1980 yayınları seyretmişsin kodekleri düzgün olarak ayarlamadığın için sorun yaşamışsın hd yayınlar dvb s frekanslarda olduğu gibi dvb s2 frekanslardada hd yayınları bulursun düzgün ayarlanmış kodekler ve kullanılan dvb oynatıcı ile mükemmel şekilde dvb s ve dvb s2 den gelen hd transponderleri seyredebilirsin neden dvb s2 kart çok yakında türksat uydusundaki transponderler analok dijital gibi nasıl sinyallerini alamıyorsanız dvb s2 sinyalleride alamayacaksınız o zaman dvb s2 kart arayacaksınız bu gün aradığınız dan daha çok mesela şu ana değin hiç bir uydu cihazda aynı anda 4 kanalı seyretme ve kayıt imkanı yoktur çok önce dediğim gibi uydu antenleri bilgisayar lar ile başa baş yarış içersindelerdir yoksa 3D sistemi şu anki uydu cihazlarında hayaldir bizim seyretip kullandığımız 3D ben sana 2 sitedede açıklayıcı bilgileri verdim aldıktan sonra konuşuruz önce sen bir al kartı saygılarımla
Alıntı