What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DivX 10 ile HEVC videolar oluşturun ve oynatın

First Free DIVX HEVC Playback, Streaming, Convert HEVC (H265) Software DivX 10

Bir kaç ay önce HEVC kodeği ile ilgili bu konuyu açmıştım. Bu yeni kodeğin min. %40 dosya boyutunu kaliteyi koruyarak düşürdüğünü 4k çözünürlüğündeki videoların hedeflendiğini yazmıştım.

DivX 10 numaralı sürümü ile HEVC ile sıkıştırılmış videoları oynatabilen ve convert edebilmenizi sağlayan yazılımı kullanıma sundu.

Maksimum 7680×4330 piksel çözünürlüğü destekleyen HEVC gelecek nesil Ultra HD çözünürlükler için de şimdiden kullanılabilecek bir video codec olacak. 2014 yılında yaygın kullanımını göreceğiz.

http://www.divx.com/downloads/divx/1 adresinden indirebileceğiniz program internetten kuruluyor. Resimde ki gibi bir kurulum yapmanız hali hazırda kullandığınız player ayarlarını bozmaz biz DivX 10'u şu an için sadece HEVC oynatmak ve sıkıştırmak için kullanacağımız için resimdeki gibi bir kurulum ayarları yeterli.
[Resim: MBfAgSe.jpg?1]

[Resim: GnnAOuZ.jpg?1]

Yani DivX Converter ve DivX Player'i seçeceksiniz.

[Resim: rZQjSjJ.jpg?1]

4k -> 1080P videoya dönüştürülmüş örnek bir video. http://www.mediafire.com/?dtdufxngb2z1k7f

[Resim: nZcHBlV.jpg]

[Resim: 2s87Fxj.jpg]
DivX Converter yazılımı ile şimdilik HEVC ile sadece 1080p çözünürlüğe destek veriyor.
Alıntı

Sağlam PC donanımı lazım buna, öyle yandan çarklı AMD işlemcileri ile olacak iş değil bu. Bu işler ile uğraşılacaksa intel'in ağır toplarına bakmak lazım, tamamen duygusal yane Smile

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

ilk mesajdaki hevc ile sıkıştırılmış videoyu divx player ile işlemci kullanımı 25-45 arası izledim. hemde onboard ekran kartı ile, sadece h264 e göre sıkıştırma daha uzun sürüyor oda donanımsal destek olmadığından.

2014 içinde çıkacak ekran kartları işlemciler olsun hepsi destek verecek.

Intel'in bir işlemcisi fiyatına sistem toplanıyor. AMD olmasaydı hala P4 ayarında işlemciler kullanıyor olurduk.
Alıntı

İntel tabanlı sistemlerin pahalı olmasının tek sebebi AMD'dir. İntel'in Core2' lerinden beridir doğru dürüst bir varlık gösterememiş olmasıdır. İntel' de borusunu, istediği gibi ötürüyor doğal olarak.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(15-09-2013, 13:05)emre demiş ki:  ilk mesajdaki hevc ile sıkıştırılmış videoyu divx player ile işlemci kullanımı 25-45 arası izledim. hemde onboard ekran kartı ile, sadece h264 e göre sıkıştırma daha uzun sürüyor oda donanımsal destek olmadığından.

2014 içinde çıkacak ekran kartları işlemciler olsun hepsi destek verecek.

Intel'in bir işlemcisi fiyatına sistem toplanıyor.

aynen doğru söylüyorsun emre bende amd Fx 8120 işlemci var ekran kartımın kaldırdığı bütün oyunları oynuyorum Battlefield 3 açtım aşağı attım Medal of Honor açtım aşağı attım tv kartı açık firefox hıphızlı tıkladım 15 inci sayfada kastı , AIDA64 Extreme Edition programı ile test yapıyorum bütün testlerde ilk 5 lerde tabi Oc yapıyorum , intel alsaydım 3 katı para gidecekti
Alıntı

konu farklı yerlere kaymasın, HEVC ile ilgili devam edin lütfen.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi