What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Chrome 23 Stable

2008 yılında hayatımıza giren Google tarayıcısı Chrome'un 23 versiyon numaralı yeni sürümü yayınlandı. İlk denemelerime göre hissedilir derecede hızlanmış. Zaten hızlıydı ama bu sefer başka olmuş denemenizi ve güncellemenizi kesinlikle öneriyorum.

[Resim: ekran%20al_nt_s__1352231320.jpg]

Yeni sürümde, Adobe Flash Player 11.5.31.2 sürümüne yükseltilmiş. Ayrıca sekme kapatma x butonu fare imleci üzerine geldiğinde hoş bir pembe arkaplan rengi alıyor. Ve uzun süredir beklenen "Do Not Track" özelliği geliyor. Bu seçeneği geşişmiş ayarlardan etkinleştirebilirsiniz. Amacı isminden de anlaşıldığı gibi bizim sanal alem gezintilerimiz esnasında takip edilmemizin önüne geçmek.

Gpu ile video kod çözme yeteneğide artırılmış bu sayede %25'e varan daha az pil tüketimi vadediyor chrome.. Ve onlarca güvenlik güncellemeside cabası..

Her site için kolayca belirleyebileceğiniz izin özellikleri.. Url satırındaki sayfa simgesine tıklayın.
[Resim: ekran%20al_nt_s__1352231730.jpg]

chorme ye bir türlü alışamadım ya yada mozillaya çok alıştığım için tuhaf geliyordur

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL

(06-11-2012, 23:51)gogle demiş ki:  chorme ye bir türlü alışamadım ya yada mozillaya çok alıştığım için tuhaf geliyordur
Chrome kullanması gayet iyi, hızlı ama Firefox' taki gibi eklentilerin Chrome' da da olmayışı sıkıntı oluyor. Mesela ABP (reklam engelleyicisi) Chrome' da da var ama F.F'deki gibi bol seçenekli ve özellikli değil veya F.F.' de envayi çeşit video indirme eklentisi mevcutken Chrome' da birtane bile video indirme eklentisi bulamazsınız.

Chrome artılarından biride google'ın dahili dil çevirme özelliği diyenler olabilir, Firefox'taki eklenti karşılığı gTranslator (Google çeviri)
Bana göre Firefox, serbest ve güçlü eklentileri nedeniyle vazgeçilmez oluyor.

F.F.'de kullanabileceğiniz en önemli eklentiler

Adblock Plus (Reklam engelleyicisi) web sayfaları reklam banerleri olmadan açıldığı için sayfalar çok hızlı yüklenir.
Download Helper (Seyredilmekte olan videoyu indirmeye yarar) web sayfalarında görülen video, ses, flash içerikli ne varsa indirmenize olanak tanır.

gTranslator (Google çeviri) Chrome'deki gibi dahili dil çevirisinin aynısı.Ok

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

(07-11-2012, 1:14)Metin demiş ki:  
(06-11-2012, 23:51)gogle demiş ki:  chorme ye bir türlü alışamadım ya yada mozillaya çok alıştığım için tuhaf geliyordur
Chrome kullanması gayet iyi, hızlı ama Firefox' taki gibi eklentilerin Chrome' da da olmayışı sıkıntı oluyor. Mesela ABP (reklam engelleyicisi) Chrome' da da var ama F.F'deki gibi bol seçenekli ve özellikli değil veya F.F.' de envayi çeşit video indirme eklentisi mevcutken Chrome' da birtane bile video indirme eklentisi bulamazsınız.

Chrome artılarından biride google'ın dahili dil çevirme özelliği diyenler olabilir, Firefox'taki eklenti karşılığı gTranslator (Google çeviri)
Bana göre Firefox, serbest ve güçlü eklentileri nedeniyle vazgeçilmez oluyor.

F.F.'de kullanabileceğiniz en önemli eklentiler

Adblock Plus (Reklam engelleyicisi) web sayfaları reklam banerleri olmadan açıldığı için sayfalar çok hızlı yüklenir.
Download Helper (Seyredilmekte olan videoyu indirmeye yarar) web sayfalarında görülen video, ses, flash içerikli ne varsa indirmenize olanak tanır.

gTranslator (Google çeviri) Chrome'deki gibi dahili dil çevirisinin aynısı.Ok

video indirme işini internet download manager yapıyor zaten ya ona eklenti gerekmez ama şu gtransle eklentisini hemen deneyeceğim bazı sitelerde otomatik üstte çevir çıkarken bazı sitelerde çıkmıyordu

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Konu Kilitli