What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Intelsat 902 SMWLink sorunu?

Selamun aleyküm
taşınınca çanakları kurup yönlendirmek gerekti. ben de illaki uyducu mu olmam gerekir, bunu yapabilirim dedim ama nafile.
sonuç olarak, işi ehline bırakayım dedim ama ehli de artık işi bırakmış.
yani tanıdığım uyducu dükkanı kapatmış, başka bir-iki uyducuya gittim ama paranın birkısmını alıp beni yarıyolda bıraktılar maalesef
çünkü, istediğim uyduyu kimse kurmuyormuş. Türksat, Hotbird değilmiş..
gittiğim bazı uyducular ise Intelsat 902 deyince öyle birşey yok dediler Rolleyes
internetten yönleri aradım ve SMWLink 2 programı ile tayin edebileceğimi okudum.
acaba bu programla çanak döndüren oldu mu?
şu siteye bulunduğum şehri yazdım ve enlem boylamı öğrendim
http://www.heavens-above.com/selecttown....ied&TZ=CET
SMWLink'in 2 değilde 3 versiyonunu buldum. enlem-boylam kodlarını girdim
uydu konumuna da 62.0 doğu yazdım
sonuç;

[Resim: intelsat902konya.png]

yönü anladım ve güneydoğuya çevirdim. benim anlamadığım kısım polarization ve elevation ne oluyor.

bilgisi olan arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler
Alıntı

Bu uydunun SPOT1 kapsama alanı
[Resim: OGS14.gif]

Spot2
[Resim: pjZ7V.gif]

bu uydu da kanalda yok ne için bu uyduyu arıyorsun.

polarizasyon lnb yönü. elevation antenin dikey açısıdır.
Alıntı

hocam kingofsat'dan bakıyorsanız eğer kanal yok ama aslında var. taşınmadan önce izliyordum hocam
buyrun aradığım kanalların listesi..
http://www.lyngsat.com/intel902.html

hocam cahilliğimi bağışlayın ama elevation çanaktaki yazan rakamlara göre mi? çünkü öyle yapınca neredeyse yere bakıyor Big Grin
lnb yönünü hiç anlayamadım. teşekkürler
Alıntı

polarizasyonda lnb üzerinde yazar. elevation da ona göre. yere bakması doğal çünkü 42 dereceden sonra aşağıya doğru eğilir. yere bakması önemli değil önü açık olmalı.
Alıntı

bilgi için teşekkürler.elevation yaptım.. lnb açıları vs. geniş tarifi için bildiğiniz yazı veya link var mı? teşekkür ederim
Alıntı

Bu siteyi iyi analiz et herşeyi açıklar http://www.igp.net/Antenna_Alignment/
Alıntı

kardeş sırf senin çin üye oldum.türksata bağlı antenin varsa sol tarafına doğru anteni kaydır
62 11555 v 27500
60 11595 v 29270
53 10962 v 12000
11615 v 2894
45 doğu 11591 v 30000
42 - 11804 v 24444 türksat
sırayla bu frekansları dene 45 derece 48-53-60-62 işte buldun.türksat kıbleye dek geliyor onu bulması kolay.sonra sola gittikçe istediğin uyduyu bulacaksın.lnbde zaten resimde gösterilmiş .türksattaki halinden biarz daha ,monitörden bakınca,sola dönecek.90 cm ile amasyadan çekiyor.kolay gelsin
Alıntı

yaw o uyduda kanal falan yok hangi kanal için bu kadar zahmet ediyon ilginç valla...........
Alıntı

(26-10-2009, 20:54)Desti-gul demiş ki:  Selamun aleyküm
taşınınca çanakları kurup yönlendirmek gerekti. ben de illaki uyducu mu olmam gerekir, bunu yapabilirim dedim ama nafile.
sonuç olarak, işi ehline bırakayım dedim ama ehli de artık işi bırakmış.
yani tanıdığım uyducu dükkanı kapatmış, başka bir-iki uyducuya gittim ama paranın birkısmını alıp beni yarıyolda bıraktılar maalesef
çünkü, istediğim uyduyu kimse kurmuyormuş. Türksat, Hotbird değilmiş..
gittiğim bazı uyducular ise Intelsat 902 deyince öyle birşey yok dediler Rolleyes
internetten yönleri aradım ve SMWLink 2 programı ile tayin edebileceğimi okudum.
acaba bu programla çanak döndüren oldu mu?
şu siteye bulunduğum şehri yazdım ve enlem boylamı öğrendim
http://www.heavens-above.com/selecttown....ied&TZ=CET
SMWLink'in 2 değilde 3 versiyonunu buldum. enlem-boylam kodlarını girdim
uydu konumuna da 62.0 doğu yazdım
sonuç;

[Resim: intelsat902konya.png]

yönü anladım ve güneydoğuya çevirdim. benim anlamadığım kısım polarization ve elevation ne oluyor.

bilgisi olan arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler

Intelsat 902 uydusuna baktım o kadar önemli kanal göremedim eğer arkadaş arap kanallarını izliyorsa o başka........

sadece böyle bir programın(SMWLink'3) olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmiş olduk arkadaşın sayesinde....

bu kadar uğraşıya ve özveriye yinede teşekkürler......
Alıntı

rerererararara hocam teşekkürler. easy-share'den verdiğiniz Fat Satfinder Intelsat 902 out of the visibility range diyor
yeni sürümünü de kurdum

Setup4PC kurulu ve açılışta hep çalışıyor, sağ alt köşede simgesi var. her ne kadar sağ tıklayıp setup4pc ye girince uydu kısmında intelsat 902 görünmese de..

[Resim: satfinder.jpg]

çanak ayarlarını milimetrik olmasa da bu şekilde yaptığımı düşünüyorum.

SatFinder'da Intelsat 902'yi seçince L % 75-80 civarında.. Q sürekli 0 dan 100'e kadar tur atıyor.. bu çekiyor anlamında mı acaba?

[Resim: fatsat.jpg]

ProgDVB'de uyduyu seçtim ve hakikaten transponder, olayı çok değiştiriyor dediğiniz gibi.. aktif olanların en yükseği ile en fazla 40'ı görebildim maalesef..

[Resim: hJ2IV.jpg]

montevo hocam çok çok teşekkür ederim. çok iyisiniz Angel ama yapamadım..

yönetici hocama duyuralım. bir sorun bize yardımsever dost kazandırdı Big Grin

ben_61 hocam çok kanal var.

dur bakalım birkaç uyducu daha tarif edildi.. inşallah yaparlar..

hepinize çok teşekkür ediyorum. selametle
Alıntı