What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kablosuz Ağınızı Kullananları Tespit Edin

Programın adı ZAMZOM

Zamzom kablosuz ağ aracı ile artık kablosuz bağlantınıza izinsiz girenleri tespit edebilir ve bunları erişimlerini yasaklayabilirsiniz..

[Resim: 3NSJm.png]

Zamzom kablosuz ağ bağlantınızı bir kaç dakika içinde tarayarak sizden habersiz internetinizi kullananları IP adresi ve Mac adresi listeleniyor. Sizde buna göre bu kişilerin erişimlerini yasaklayabilirsiniz..

[Resim: 0F876.gif]
Alıntı

Programı indirdim..tarama yaptırdığım zaman ip ve mac address te bir tane ip adresi çıktı ama computer ismi çıkmadı...bu ne demek oluyor acaba..hattımı biri kullanıyor mu yoksa kullanmıyor mu...birde eğer ki benim hattıma biri veya birileri erişim sağlıyorsa bunları nasıl etkisiz hale yani erişimi nasıl kapatırım...
Alıntı

(27-01-2012, 20:09)metr0 demiş ki:  Programı indirdim..tarama yaptırdığım zaman ip ve mac address te bir tane ip adresi çıktı ama computer ismi çıkmadı...bu ne demek oluyor acaba..hattımı biri kullanıyor mu yoksa kullanmıyor mu...birde eğer ki benim hattıma biri veya birileri erişim sağlıyorsa bunları nasıl etkisiz hale yani erişimi nasıl kapatırım...

modem markanıza göre mac engelleme yapacaksınız.. modeminizin markasını yazın yardımcı olmaya çalışacağım.. yanlız aile bireylerinden aynı evde kullanan var mı?

Alıntı

arada bir modemin ara yüzünden mac adreslerine bakarak bilmediğiniz pc'yi banlayabilirsiniz...
Alıntı

(27-01-2012, 20:24)emre demiş ki:  
(27-01-2012, 20:09)metr0 demiş ki:  Programı indirdim..tarama yaptırdığım zaman ip ve mac address te bir tane ip adresi çıktı ama computer ismi çıkmadı...bu ne demek oluyor acaba..hattımı biri kullanıyor mu yoksa kullanmıyor mu...birde eğer ki benim hattıma biri veya birileri erişim sağlıyorsa bunları nasıl etkisiz hale yani erişimi nasıl kapatırım...

modem markanıza göre mac engelleme yapacaksınız.. modeminizin markasını yazın yardımcı olmaya çalışacağım.. yanlız aile bireylerinden aynı evde kullanan var mı?

Modem markası D-Link...aynı evde 4 paylaşım var...Uydu alıcısı,laptop,pc,mkv player...
Alıntı

(27-01-2012, 21:37)metr0 demiş ki:  Modem markası D-Link...aynı evde 4 paylaşım var...Uydu alıcısı,laptop,pc,mkv player...

modeli de yazarmısın? o zaman sendeki 5 donanımın mac adresini bilmek gerek bunları banlamamak için.. bunların hepsi açıksa şu an.. o programda zaten görürsün. o programın özelden arama yaptıktan sonra resmini göndersene.

Alıntı

şuan için tek çözüm wpa2 şifreleme kullanmak

diyelim zayıf güvenlikli ağınızı biri kullanıyor güvenlik arttıracaksınız mac filtre koydunuz

ağınızı dinleyen birisi sizin ağınıza bağlı mac adresleri görebilir vede aynı mac adresinden clonlayabilir

en iyi yol şuan için wpa2 kullanmak
wep kırılalı çok oldu wpa şifrelemede kırılıyor şuan için
güvenlik riski çok fazla kablosuz ağlarda
Alıntı

doğru kısaca kullanıyorlarmı derdine girmeden wpa2 kullan rahatla.
Alıntı