What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dark HD Dream DVB-S2 USB Uydu Alıcı, DVB S/S2

Aynı karttan bende de var windows ve linuxta sorunsuz kullanyorum.
kumanda için winlirc ve lirc kullanıyorum.

bilgi vermek gerekirse

bu kartın çok driverı var ama en iyi performansı şu iki driverda aldım.
diğerleri ya tam uyumlu değil yada performanslı değiller

http://support.sattrade.ru/UserFiles/fil...rivers.rar
yada terratec klon driverını kullanabilirsiniz.
http://ftp.terratec.de/Receiver/CINERGY_...ta_7_8.exe

kumanda ayarlı winlirc programını ekledim. Kullandığınız programdan winlirc eklentisini aktif etmeniz ve tuş atamanız yeterli

kart için önemli olan kullanılan kodekler lav filters kodeği çok iyi ekran kartını kullanarakta çalışabiliyor.

Kart bildiğiniz Geniatech/Mygica Hdstar klonu ve daha çok klonu mevcut Big Grin pci olarak bile klonu var ucuz olark popüler bir kart performansı da parasına göre iyi Smile

Eklenti Dosyaları
.zip kumanda_winlirc-0.9.0f.zip Boyut: 2.3 MB  İndirilme: 83
Alıntı

merhaba, bu kart hakkında yardımınıza ihtiyacım var. laptop ve eski pc de denedim calısıyor ancak diger pc'de sürekli mavi ekran veriyor. "system_exit_owned_mutex" hatası veriyor. 3 kez format attım ancak sorunun nedenini bulamadım. daha önce basına gelen varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi
Alıntı

(17-12-2014, 2:00)memoli96 demiş ki:  merhaba, bu kart hakkında yardımınıza ihtiyacım var. laptop ve eski pc de denedim calısıyor ancak diger pc'de sürekli mavi ekran veriyor. "system_exit_owned_mutex" hatası veriyor. 3 kez format attım ancak sorunun nedenini bulamadım. daha önce basına gelen varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi

SYSTEM_EXIT_OWNED_MUTEX mavi ekran hataları çeşitli donanım, bellek, sürücü veya yazılım sorunlarından kaynaklanabilir.
Alıntı

Arkadaşım umarım burayı hala takip ediyorsundur. Bende de bu Dark HDDream Zaman Ayarlı Kayıt Özellikli Harici Mobile USB DVB S / S2 Uydu TV Kartı var. Bilgisayarımda Windows 8.1 varken SatBox Mini x64 driverini kuruyordum daha sonra ise Dvbdream 2.6 dan 2.7.2 ye kadar az problemli de olsa kullandım.
Ancak geçenlerde bilgisarımın işletim sistemi Windows 10 a yükseltildi microsoft tarafından. İlk birkaç gün sorunsuz kullandım ama bilgisayarım birkaç güncellemeden sonra artık kullanamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum.
Birde siz X3M_DVB-S2_Drivers ını kuruyorum çok rahat kullanıyorum demişsiniz. Nasıl yaptığınızı anlatırmısınız. Zira bu konularda fazla bir bilgim yok.
Alıntı

Öncelikle merhaba ( konuyu hortlattiysam özür dilerim ( klavyemde almanca türkce karakterler yok ) )

Dark kutusuna sahibim driver olarak. CD Ile verdikleri driveri kullaniyorum sorunsuzca calisiyor.
Hatta pci olanlardan bile daha iyi X3M SPC 1400"e Göre

Driveri cd icindekinden yükleyin..
Isletim sistemi farketmez. ben suan w10 x64 kullaniyorum hic bir sorun yok.

Sorunsuzca kullanmak icin dvbdream 2.8,1 yada progdvbnin son sürümünü rahatlikla kurabilirsiniz. sahsen kendim denedim calisiyor. hic bir sorun yok.

// Ek olarak sormak istedigim bu winlirc progdvb icin mi yoksa dvbdreamdada kullanabiliyormuyuz? artik uzaktan kumanda denemesi yapmayi düsünüyorumda.
Alıntı

Cihazı kullanıyorum diğer tüm sd ve hd kanalları bulmasına ve sorunsuz izletmesine rağmen Trt 4k, Fox Hd-Sd, Show Haber Türk Bloomberg Hd-Sd ve Tv8 Tv8.5 Hd-Sd kanallarını defalarca denememe rağmen bulmuyor. Bu acaba sadece bende mi oluyor diye nette araştırdım başka kullanıcılar da bundan muzdarip olmuş. Bu konuda yardımınızı bekliyorum iyi günler dilerim.
Alıntı

Bir süre Turksat kanallarında -geç görüntü gelme dışında- problem yaşamadım, ancak hotbirtte ben de bazı kanalları bulamadım ya da frekansta olması gereken kanalların yerinde başka kanallar çıktı. Bir süre sonra cihaz signal almasına rağmen hiç göstermemeye başladı. Servisine gönderdim yenisini gönderdiler, o da aynı çıktı ve hiç kullanamadım. Telefonda dediklerine göre, gönderdiğim cıhazda sorun yokmuş, muhtemelen kullandığım ortamda signal parazitleri nedeniyle sorun olmuş. Ancak aynı ortamda skystar usb cıhazını uzun yıllardır kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. Kanımca cihaz ve yazılımları dandik yani çöp.
Alıntı

bir süredir bu kartla uğraşıyorum.win10 da canımdan bezdirdi.win 7 de ise çok da iyi sayılmaz. skystardan sonra resmen duvara çarptım.neyse gelgelelim 8k yayın alabiliyor o ilginç.

[Resim: kdeYNb.jpg]
Alıntı