What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP resmi olarak emekli oluyor

Microsoft tarafından yapılan açıklamayla 2001 yılında piyasaya sürülen ve 13 yıldır kesintisiz bir şekilde destek verdiği işletim sistemi Windows XP için desteğini 8 Nisan 2014'te tamamen sonlandıracağını bildirdi.
[Resim: ifhAk0J.jpg]
8 Nisan tarihinden itibaren hiçbir şekilde bir güncelleme yayımlanmayacak.
Eğer hala Windows XP kullanıyorsanız bir an önce Windows 7 veya Win 8 arasında bir seçim yapın.

Rahmetliyi nasıl bilirdiniz? Vista dönemlerinde, XP'nin üzerine tanımam denilirdi. Smile

Haa.. unutmadan bu iletiyi şu an Linux Mint 16 Petra 64bit Cinnamon sürümünden yazıyorum. Yavaş, yavaş linux tarafına da bir göz atmanın zamanı geldi bence. Cinamon arayüzü, KDE arayüzünden çok daha hızlı çalışıyor.
[Resim: 2ic5qbn.jpg]
[Resim: 2mhttef.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

KDE arayüzü zaten sistemi çok yükler. Şahsen alengirli şaşalı şeyleri sevmem sadelik en iyisidir. Linux tarafında gnome ve şu an adını unuttuğum ubuntuda gelen (önceleri gnome la geliyordu) arayüzler gayet iyidir sistemi fazla yüklemez.

Ama ben herşeyi kendim yapacağım diyene arch linux öneririm ama saatlerinizde gider Big Grin

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]

Linux Mint'e keşfedilmeyi bekleyen bi ton özellik var. Nereden başlayacağımı şaşırdım. Wine uygulaması dikkatimi çekti windows altında çalışabilen programları wine programı sayesinde Linux altında çalıştırabilme olanağını keşfettim. Aklıma güzel bir cinlik geldi DVBViewer PRO veya DVBDream DVB player programlarını Linux altında çalıştırabilirmiz? Bu işleri bilen birine göre Amerikayı yeniden keşfedeceğiz ama olsun bi ara uğraşırız. Smile

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

Aga vallahi hiç denemedim ama pek olacağını sanmam. Şöyleki sonuçta tv kartını kullanmak zorundasın bu noktada sürücü olayı devreye giriyor. Evet, wine win uygulamalarını çalıştırıyor ama donanım ve sürücülerle ilişkili programları çalıştırmaz gibi.

2-3 yıl kadar tv kartların hem avermedia analog, skystar2, prof8000 i çalıştırmıştım ubuntu üzerinde.

Sen Kaffeine programına bak öncelikle. Mint da o işler nasıl bilmiyorum. Yani program kurmak felan sonuçta win değil bu kolayca değildir. Komut satırından yüklemek gerekebilir. Yok ubuntu gibi ise kolay olur.

https://www.google.com.tr/search?q=how+t...20&bih=902

Şu başlıklara bakabilrsin

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Konu Kilitli