What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT 4K ULTRA HD Test yayını

50 fps ile yayın yapıyor. 30 Mbit. civarında bir akış var.

[Resim: oA3E42.png]
Alıntı

Teşekkürler. Lav codec ile dvbdream 2.6 çalıştı. Dvbdream Tv olarak buldu. Dvbivewerde 4.5 ile izlenemiyor. Kodek seçimi yapılamıyor. 5.3.2 sürümü ve lav codekle çalışıyor ama bendeki fx6350 6 çekirdek % 80e kadar yüke biniyor. Nvidia gt 630 bu yayını kaldırmıyor. Çok üst seviye pahalı bi ekran kartı gerekir bu kanalı izlemek için.

Bu arada skystar s2 demekki bu yayını alabiliyor.
Alıntı

(11-02-2015, 20:39)emre demiş ki:  h265 kullanılmasına şaşırdım Idea

Aslında şaşılacak bir şey yok, şöyleki mesela 4K (ULTRA HD) Uyduya ilk çıktığı versiyonda,bir görüntü H264 olarak 4 e bölünmüş ve her bir bölümü , 4 ayrı paketten Yayınlanmakta idi. Bunu (4 e bölünmüş ,4 parça full hd (h264) Görüntüleri Birleştirip tek paketten verebilmek için geliştiren codec ,H265 (HEVC) di , bir anlamda da o sebeple, ilk çıkan 4K cihazlarda TURKSAT 4 K izlenemiyor. yani içinde h265 (HEVC) CODEC (ve hatta 60FPS destekli) HEVC Decoderi olmayan cihazlarda yeni nesil 4k izlenememesinin sebebide bu oldu. Aslında görüntü yine 4 x (full hd h 264) Şeklinde, hatta hevc Codec bazen hata verdiğinde dörde bölünmüş görüntü hataları bazen bellioluyor. işte o görüntüleri birleştirebilmek için geliştilen ve hala daha gelişme çok ihtiyacı olan codec kanımca. nadirende olsa 4 e bölünme hataları çıkıyor bazen :-(
Alıntı

h625'in h264'ten en temel farkı görüntü oluşturma algoritmasında diye biliyorum ben.
yoksa 4 x h264'ü birleştiriyor demek yanlış bir tanımlama olur.

yani 480p yayında HEVC ile oluşturulabilir 720p ve 1080p yayında

h264 farklı bir format h265 geliştirilmiş farklı bir format
Alıntı

elbette Aynı değil farklı bir format. bende sadece, içinde 4 FULL HD görüntüyü tek dosya da barındırabilen desteği var dedim. lakin türksatta ilk 4k yayınlarında. 4 adet full hd (h264) olarak 4 ayrı kanaldan (4 parça) yayın yapılıyordu. hatta bugün için konuşurşak hevc codec hata verdiği zaman nadirende olsa ekran 4 x full hd olarak bölünüyor bazen. yoksa elbette 480,720 p de hevc codecle yapılır.gerçi avantajlı olduğunu görseler yaparlar. lakin bugün için hevc sadece 4k da kullanılıyor. sd ve ve full hd yayınlarda hiç hevc codec kullanan görmedim ben. yoksa bende aynı codec demedim, elbette bir birbirinden en az 4 kat farklı olmalı. ister istemez şöyle düşünüyorum. kanımca , yoksa eğer şu an için ,bir avantajının bir artısının olduğunu düşünseydi elbette (H265)hevc codec i, üreten ve geliştiren firma sd yayınları , (h265)hevc codecle dönüştürüp yayınlardı, SD ve hd videoları 480p ve 720p yide hevc ile encode ederdi diye düşünüyorum.şu an için avantajlı değil. (birde işlemci desteğinin de çok önemi var zaten.o sebeple intelde yeni 5. nesil işlemcilerini bilhassa 4 K ULTRA HD desteği için ürettiğini duyurmuştu.) yoksa içinde 4 X H264 HD video demek , kesinlikle H264 ile H265 (hevc)Aynı dosyadır demek çok yanlış. böyle bir şey de yazmadım zaten yanlış olurdu çünkü. ama içinde 4 full hd görüntü barındırdığı zaten işlemci zorlandığında çıkıyor. codec de hata verdiğnde dörde bölünmüş 4 parça full hd GÖRNTÜ ÇIKIYOR. ona tekrar denk geldiğimde buraya resim olarak ekleyeyim. çünkü her zamanda o hataya denk gelemiyorum. nadiren oluyor. lakin bir daha denk geldiğimde onuda resim olarak burdan paylaşırım kısmetse
Alıntı

Zip içinden çıkan lav codec dosyalari nereye aticaz arkadaşlar
Alıntı

eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız , SETUP yada kur dosyasına (bazen yönetici olarakda tıklamak gerekebilir) tıklayıp direkt kuruyorsunuz. yada burdan direkt setup dosyasını indirebilirsiniz.
Alıntı

[Resim: LwxwdJd.jpg]
[Resim: 14JpQXP.jpg]
mesela üstteki gibi çok nadirende olsa TURKSAT 4K / TRT 4K (ulra hd) bazen görüntü 4 ayrı full hd ye bölünüyor. bu olay gri ve beyaz fonda çok belli oluyor. lakin görüntü anında çok silik onu şuan kaydetmeyi yetişemedim. saniyedende kısa sürüyor bu hata, ama denk geldiğimde görüntü anında olanıda burda resim olarak paylaşacağım kısmetse.
Alıntı

buda benden olsun bu codeck açıyor CyberLink PowerDVD14 Combo Decoder v.2.0.166
[Resim: 7oArzl.jpg]
Alıntı