What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

En kaliteli DVB-S2 Tuner hangisi

Tesekkurler, anladim
2 x Skystar 2 express HD istememin sebebini sordunuz galiba
Bana en az 2 DVB-S2 tuner lazim, bu yuzden
Aceba 2 tane ayni bilgisayara takarsam sorun olurmu ?
Eger sorun yasatacaksa, arasinda tercih etmem gerekecek

Ücret konusuna gelince, tercihlerimi ihtiyacima ve kaliteye göre dogru yönlendirmek amaçli ücret belirledim

Gerçekten 2 x Skystar2 express HD sorunlu olacaksa büdjemi yükseltip TBS6983 ile Digitale Devices Cine S2 V6.5 arasindan birini tercih etmem gerek

Ne dersiniz ?

Tesekkurler
Alıntı

(26-04-2015, 22:20)ErKHan demiş ki:  Tesekkurler, anladim
2 x Skystar 2 express HD istememin sebebini sordunuz galiba
Bana en az 2 DVB-S2 tuner lazim, bu yuzden
Aceba 2 tane ayni bilgisayara takarsam sorun olurmu ?
Eger sorun yasatacaksa, arasinda tercih etmem gerekecek

Ücret konusuna gelince, tercihlerimi ihtiyacima ve kaliteye göre dogru yönlendirmek amaçli ücret belirledim

Gerçekten 2 x Skystar2 express HD sorunlu olacaksa büdjemi yükseltip TBS6983 ile Digitale Devices Cine S2 V6.5 arasindan birini tercih etmem gerek

Ne dersiniz ?

Tesekkurler

2 x Skystar Express HD kartı aynı PC'de kullanmanız sorun olmaz. Sonuçta PC kartları mac adreslerine göre çalıştıracaktır.

Almayı düşündüğünüz önceki iki kart, normal kullanıcı kartları idi...

Profesyonel seride fiyat/performans ürünü olan kart TBS 6983 'tür. İki tuner 'e ihtiyacınız olacaksa, bu kartı almanız daha isabetli olacaktır...

TBS 6983 kartta bulunan stv0910ad demodülatör'ün sunduğu avantajlar;

BlindScan 1 ve 2 modunda çalıştırabilme, QPSK - 8PSK - 16APSK - 32APSK sıkıştırmalı transponder'lerde kullanırken kırılmasız gerçek stream imkanı, ACM/VCM/T2MI kodlamalı yayınları Windows altında direkt açabilme imkanı.

Uydu internet olarak kullanırken maksimum sembol hızları ;

Tek tuner ile kullanıldığında ;
- QPSK do 135 Msps
- 8PSK do 90 Msps
- 16APSK do 67,5 Msps
- 32APKS do 54 Msps

Çift tuner ile kullanıldığında ;
- QPSK do 67,5 Msps
- 8PSK do 45 Msps
- 16APSK do 33,75 Msps
- 32APKS do 27 Msps

sunduğu hızlar ile gerçek konfor sağlar.

En önemlisi de, TBS'nin güncel driver desteği her zaman elinizin altında hazır olacaktır.

Driver desteği özellikle, uydu üzerinden yeni bir kodlamalı aktarım tipi icat olduğunda, yada yeni bir DVB Player / BlindScan programı sunulduğunda, TBS firması çok kısa sürede destek vermektedir.

Kolay gelsin.
Alıntı

Tesekkürler
(Adminler için mesaj : Klaviyem fransiz AZERTY klaviyesi oldugu için Türkçe'yi uygun sekilde yazamiyorum)
Normal kullaniciyim, fakat yapmis oldugum her isin kaliteli ve saglam olmasini isterim
Bahsetmis oldugunuz ACM/VCM/T2MI normal kullanici için önemli ola bilirmi ?

Herhangi birisi, karda, rüzgarda, yagmurda, kanal listesi/çekimi/sinyali/kalitesi konusunda bir farklilik gösterirmi ?

TBS6983 = 730TL
2 x Skystar 2 Express HD = 270TL

Saygilarimla,
Tesekkürler.
Alıntı

(27-04-2015, 11:04)ErKHan demiş ki:  Tesekkürler

Normal kullaniciyim, fakat yapmis oldugum her isin kaliteli ve saglam olmasini isterim
Bahsetmis oldugunuz ACM/VCM/T2MI normal kullanici için önemli olabilir mi ?

Herhangi birisi, karda, rüzgarda, yagmurda, kanal listesi/çekimi/sinyali/kalitesi konusunda bir farklilik gösterirmi ?

TBS6983 = 730TL
2 x Skystar 2 Express HD = 270TL

Saygilarimla,
Tesekkürler.

Normal kullanıcı için önemli olmayabilir. Ancak bahse konu ACM/VCM/T2MI kodlamalı yayınlar, genelde DVB-T şebekesini desteklemek için uyduya çıkarılmış yayınlardır. Sinyal analizi yapmak isteyenler profesyonel kartlara yönelir genellikle...

Normal kullanıcı, tüh keşke bu kanalları da açabilseydim diyebilir. Yada özel kodlamalı yayınları izlemesem de olur diyebilir.

Yani izlediğiniz uydular hangisi ise, flysat'tan ilgili uydulardaki çeşitli transponder tipi ile kodlama tipine karşılık gelen frekansların listelendiği kanalları kontrol ederek, işinize yarayıp yaramayacağına kendiniz karar vermelisiniz.

"Herhangi birisi, karda, rüzgarda, yagmurda, kanal listesi/çekimi/sinyali/kalitesi konusunda bir farklilik gösterirmi ?"

Sorunuz ise, son derece gereksiz olmuş ! Çünkü konu başlığının adı "En kaliteli DVB-S2 Tuner hangisi"dir. İlk mesajımda; TV kartlarında en kaliteli tuner'in / tuner'lerin hangi tv kartlarında bulunduğunu listelemiştim zaten...

Kısaca; aradığınız tüm done'lerin yanıtları bir önceki mesajımda açıklıkla verilmişti... Şimdi ve gelecekte ihtiyaçlarınızın ne olduğunu / ne olacağını belirlemeden, konunun sağında solunda dolaşarak, soru sormamalısınız.

Kolay gelsin.
Alıntı

Sn SerkanGuzel,

Benim Skystar 2 express HD TV kartım var. Win 8.1 x64 bit isletim sistemimde DVBViewer 5.3.2 ile sorunsuzca kullanıyorum.

Ben TRT 4K yayınlarını takılmasız seyretmek istiyorum. PC Sistemim:

(i5 2500K , GF 970 GTX ekran kartı, 2x4 GB DDR3 Ram)

HEVC codec olarak CyberLink PowerDVD14 Combo Decoder v.2.0.166 ve k lite 11.1.0 kurulu

Acaba TV kartı olarak TBS 6983 Twin alsam . takılmasız olarak TRT 4K seyredebilimiyim.
Alıntı

(27-04-2015, 11:49)bekir35 demiş ki:  Sn SerkanGuzel,

Benim Skystar 2 express HD TV kartım var. Win 8.1 x64 bit isletim sistemimde DVBViewer 5.3.2 ile sorunsuzca kullanıyorum.

Ben TRT 4K yayınlarını takılmasız seyretmek istiyorum. PC Sistemim:

(i5 2500K , GF 970 GTX ekran kartı, 2x4 GB DDR3 Ram)

HEVC codec olarak CyberLink PowerDVD14 Combo Decoder v.2.0.166 ve k lite 11.1.0 kurulu

Acaba TV kartı olarak TBS 6983 Twin alsam . takılmasız olarak TRT 4K seyredebilimiyim.

Sorunuz bu konu başlığı ile ilgili değildir. Kendi adınıza yeni bir konu başlığı açıp, sorunuzu tekrar sorabilirseniz, sorunuzu yanıtlayacağım.
Alıntı

Sayin Serkan Bey tesekkürler,
Alıntı