What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

thor ayarlamak

arkadaşlar bugün uğraştım biraz bulamadım istanbul 120 lik çanak ile
kolay ayar yapmanın bi püf noktası varmıdır.
Alıntı

evet arkadaşım var.... uyducu çağırmak...
Alıntı

Thor 11823 h 28000
frekansının sinyali yüksektir bu frekans üzerinden arayabilirsiniz.
120 lik çanakla yüzde 80 e kadar alaiblirsiniz bu frekansı
Nordic frekansların sinyali Türkiyeye kesinlikle ulaşmamaktadır. Nordiclerden arama yapmayın.
Lnb nin polarizasyonu da hotbirde benzer
Alıntı

dostum teşekkürler nordic üzerinden uğraştığım için bulamamışım uyducu çağırmadan yaptım ayarı sa olasın
Alıntı

uyducu çağırmadan yaptığın için seni kutlarım...helal sana...
Alıntı

İstanbul için Antenin konumları
[Resim: 54zrwz.jpg]
Alıntı

yaklaşık 20 saat uğraştım ama ayarladım çanağın tam önünde çam ağacı var digi tvler yok kalite yuzde 35 kırılıyor:S diğer kanallarıda v plugla açamadım tam hayal kırıklığı iyiki aparatla siriüs ta ayarlamışım
Alıntı

ben antalya da yaşıyorum. hotbird, eurobird 09, sirüsü anten direği ve yukarı aşağı konumunu kalemle yanlarına işaretledim. sirüsü bulduysanız yaklaşık 1 cm sağa anten direğinden çevirin. yukarı aşağı konumunu da 1,5 cm aşağıya indirin thor çıkar ancak thorda sinyal seviyesi bazı tp lerde çok az veya hiç yok. bir tp den 89 sinyal seviyesi alırken diğerinden 35 veya hiç alamıyorum. anten kablonuzun uzun olmaması, kaliteli olması, pas tutmamış olması, anten çapının en az 120 cm ve üzerinde olması birde en önemlisi antenin önünde yaklaşık 40-50 m mesafede açıklığın olması gerekiyor. sonuçta thor çok zor. sirüs ve eurobird ün sinyal seviyeleri daha güçlü
Alıntı

kapsama alanı çok önemli footprint lere bakarsanız. http://www.skystar-2.com/turkiyeden-izlenen-uydular.htm
Alıntı

(14-04-2010, 18:41)meha demiş ki:  ben antalya da yaşıyorum. hotbird, eurobird 09, sirüsü anten direği ve yukarı aşağı konumunu kalemle yanlarına işaretledim. sirüsü bulduysanız yaklaşık 1 cm sağa anten direğinden çevirin. yukarı aşağı konumunu da 1,5 cm aşağıya indirin thor çıkar ancak thorda sinyal seviyesi bazı tp lerde çok az veya hiç yok. bir tp den 89 sinyal seviyesi alırken diğerinden 35 veya hiç alamıyorum. anten kablonuzun uzun olmaması, kaliteli olması, pas tutmamış olması, anten çapının en az 120 cm ve üzerinde olması birde en önemlisi antenin önünde yaklaşık 40-50 m mesafede açıklığın olması gerekiyor. sonuçta thor çok zor. sirüs ve eurobird ün sinyal seviyeleri daha güçlü

Bunları biliyorum yinede bilgilendirmeler için teşekkürler şu an yaklaşık 2 ay emek verip kurduğum sistemimde ki hazır multifeed dahi kullanmadan yaptığım aparatlar kelepçeler vs lerle 1 çanağımda 42 turksat aparatla 39 hellasat 2. çanağımda 1 Thor aparatla sieiüs eutelsat w3 3. çanağımda 19.2 astra (çanak arkası) sağa bi aparatla 26 badr sola bi aparatla 13 Hotbird alıyorum thor dışında diğer uydularda en duşuk sinyal seviyesi tp başına yuzde 65 ten aşağı değil hispasat ve nilesatta kurma niyettindeyim thordan ince ayarla sinyal kalite 44 48 arası oldu ucu ucuna digiler geldi yalnız 20 saat uğraştım kullandığım çanak 88lik ve tam önünde çam ağacı var baya yuksel bi ağaç ve kesiyo sinyali çanağı buyutursem buyuk ihtimal sorun kalmaz ama 88 dolar vermek işime gelmiyorBig Grin
Alıntı