What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT 4K yayınlarını TV kartı ile takılmasız olarak seyretmek

(23-09-2015, 21:14)bekir35 demiş ki:  4K için yeni Cyberlink Combo Decoder.v.2.0.7890 codec paketi çıkmış.Hemen kurdum.

Sanki biraz daha iyileşmiş gibi, Görüntü de daha keskinleşmiş.

İndirmek isterseniz dosya ektedir.

şuan bu codecle astra dahil hepsini sadece test 1 adlı kanal hariç takılmasız seyredebiliyorum ama işlemci %75 civarı oluyor

sistem alttaki resimdeki gibi
[Resim: FWRaSAN.png]

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

bende yayında ses var görüntü yok. görüntüyü bi türlü alamadım. codecleri de kurdum. dvbviewer da ayarlarını nasıl yapmalıyız?
Alıntı

TRT 4K .ini dosyasını biri export edip burada paylaşabilir mi acaba? Ben bi türlü bulamadım. Dvbviwer için.
Alıntı

SkyStar 2 Express HD Tv kartı ve DVB Viewer ile Toplam 7 adet 4K yayınını alıyorum.

19.2 Astra Uydusunda 5 adet ;

13 Hotbird Uydusunda 1 adet ;

42 Turksat Uydusunda 1 adet;

Astra ve Hotbird uydularındaki 6 adet kanalı takılmasız seyrediyorum. Fakat son zamanlar da TRT 4K sürekli takılıyor. Seyreden arkadaşlar sizde durum nasıl acaba? Bir değişiklik varmı?
Alıntı

4k yayınlar için hem monitörünüzde hem de bilgisayarınızdaki ekran kartında en az display port 1.2 veya HDMI 2.0 versiyonlu bağlantı noktası olması gerekir diye biliyorum. VGA ile veya DVI ile bağlantılarda 4k çözünürlük alınmıyor.
Daha düşük versiyonlu displayport veya HDMI bağlantılarında ya fps düşüyor yada çözünürlük düşüyor.
Alıntı

LavFilters 0.68 codeclerini kaldırıp, Sadece Cyberlink Combo Decoder v.2.0.7890 codeclerini bıraktım. Şimdi TRT 4K da takılmadan seyrediliyor.
Alıntı

yani işin en önemli özü sadece 4k uyumlu içerik değil, 4k çözünürlüklü çıkış birimi Big Grin

hdmi versiyonu 4k randımanlı çıkış verebilen ekran kartı ve 4k çözünürlüklü bir monitör aldıktan sonra, 4k uyumlu bir tv al daha iyi( monitör olarak da kullanılabilir, bu arada sadece masaüstü pc için üretilmiş Tunersiz 4k monitör varmı onu da bilmiyorum)

En baştan beri hep bunu söylemiştirim... 4k tv'ler piyasaya oturdu ama TV kartı aynı hızda yol alamadı.
ama bakıyorum insanları yanlış yönlendiriyorlar, 4k tv almayın tv kartı alsanız yayını seyredersiniz, sanki sözümona kanal logosunda 4K yazınca 4k seyrettiğini sanan bazı arkadaşlar var, ama anlatamıyorsun ki bir türlü, 150 liraya güya işi çözdüğünü sanıyorlar.. Laugh
Alıntı

İnsanlar hem 4K özellikli pc ye sahip olup, aynı zamanda 4K özellikli TV alamazlar mı ; İkisini birden kullanmayı planlayamazlar mı? Salonunda ki TV yi İkinci monitor olarak kullanamazlar mı? Olayları tek taraflı değerlendirip , bir şey bildiğini sananlar var.Wall
Alıntı

hem 4k özellikli PC demek hdmi 2.0 uyumlu grafik kartı ve güçlü bir işlemci demektir, aynı zamanda burası okunmamış sanırım "4K UYUMLU MONİTÖR ŞART" 4k uyumlu monitörlerin zaten %80'i dahili tunerli , tunersiz olanını bilmiyorum muhtemelen fiyat farkı çok fazla değildir.. ben zaten dahili tunerli bir 4k monitörü alacaksam ya da fiyat olarak fark etmiyorsa, o zaman Tv kartı ve grafik kartı külfetine neden gireyim???

4k monitörüm yoksa, izlediğim şeyin 4k olduğuna inanıp da neden kendimi kandırayım ?
biraz düşünmek lazım.. 4k kanalın getirisi orada 4K yazıyor olması değil, çözünürlüğün hissediliyor olması..

4k izliyorum diyebilmen için

yayın (4k) ve grafik kartı hdmi 2.0 uyumlu, izlediğin fiziksel piksel(monitor) sayısının da 4k uyumlu olmalıdır.. yani burada bir monitör alman şart, piyasada tunersiz sadece 4k uyumlu monitör var mı?.. baktığım kadarıyla yok.
yani Tunerli alacağım.. o halde, ben daha niye kodekle, işlemciyle, grafik kartının GPU'sunu devreye sokmaya çalışmakla, işletim sistemleriyle uğraşayım?... o kadarını almışsam bağlar seyrederim, geriye bir durum kalmamış
Alıntı

PC den 4K çözünürlüklü yayın seyretmek için , 4K özellikli monitor gerektiğini Ben de biliyorum.

Yukarıda sistemimi söyledim, Ben Salondaki Büyük ekran TV yi İkinci monitor olarak kullanıyorum.

Bu yüzden 4K özellikli Monitor almayı düşünmüyorum.Bunu 4K özellikli TV alarak halledeceğim.

4k yayınlar artıncaya ve TV fiyatları normalleşinceye kadar böyle idare etmeyi düşünüyorum.

Konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok.
Alıntı