What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10 saniyede açılan Windows hayal değil
#1

Phoenix Technologies IDF 2009 etkinliği çerçevesinde gelecekteki PC'lerin açılışını muazzam derecede hızlandıracak bir BIOS modelini tanıttı.

[Resim: 0wJwR.jpg]


Phoenix çekirdek sistemlerinde çalışan baş mühendis Steve Jones, Windows ön yükleme sürecinin devreye girmesinden önce her PC'nin yaklaşık 20 milyar yönergeyle baş etmesi gerektiğini, SecureCore Tiano BIOS şeklinde adlandırılan yeni teknoloji sayesinde bu yönergelerin minimum seviyeye indirilerek, Windows başlama süresinin kısalacağını belirtti.

[Resim: KhAvy.jpg]

Yapılan iyileştirmeler sadece bununlar sınırlı değil. Optimize edilmiş UEFI başlangıç rutinleri sayesinde bilgisayarlar bir saniye içerisinde Windows'u yüklemeye başlayabilecek. SSD disk kullanımıyla birlikte Windows masaüstüne 10 saniyede ulaşılması hedefleniyor.

[Resim: 8k8nG.jpg]

Bahsedilen iyileştirmeleri sunan yeni firmware, Intel'in enerji tüketimi konusunda tasarruflu CULV işlemcilerini kullanan notebook'larda devreye girecek. Yani çok yakında kitlesel pazara hitap eden birçok dizüstü bilgisayarda kullanılacak. Phoenix bu gelişim süresince en kısa başlangıç sürelerine ulaşmak için Microsoft ile sıkı bir şekilde çalışıyor.
Alıntı
#2

hayal degilmiş gerçekten.acaba işlemciler nasıl olacak o zamanda? çekirdek yerine kim bilir ne tabir edilecek.
Alıntı
#3

22nm lik işlemciler olacak min. 8 çekirdek ve ht li yani 8 fiziksel 8 de sanal toplam da 16 adet.

Tırnak kadar alanda 2milyar transistör.

[Resim: 96vE5.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi