What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ABD Savaşın Yüzünü Değiştirecek
#1

Amerikan ordusu senatoyu siber savaş için üstün yetkiler almak için zorluyor. Peki geleceğin savaşları nasıl olacak?
11 Eylül saldırılarından sonra Amerika’da çıkan anti terör yasalarıyla birlikte ülkenin yaşam tarzı değişti. İlk başta dünya havacılığını etkileyen bu yasalar daha sonra teknoloji ve film sektörünü de etkiledi. Film senaryoları özel bir kurulun denetiminden geçerken, Google ve Facebook gibi şirketlerse kullanıcı verilerini güvenlik birimleriyle paylaşmak zorunda kaldı. ABD şimdide savaşın yüzünü değiştirecek bir projenin üzerinde çalışıyor. Dün Amerikan ordusundan yetkililer parlamentoya siber savaş yasasının hazırlanması için bilgi verdi. Ordu, siber savaş için parlamentodan yetki istiyor.

12 sayfalık raporda ordu herhangi bir hacker saldırısı durumunda diğer ülkelere siber savaş açmak için haklar talep ediyor. Peki, Pentagon’un bu talepleri kabul edilirse ABD’de ve dünyada neler değişecek. ABD ordusu uluslarını korumak adına, şüpheli durumlarda diğer ülkelerin diplomatik, ekonomik ve askeri bilgilerini siber saldırılarla ele geçirme hakkına kavuşacak. Son yıllarda İran ve Çin’e kiraladıkları hacker gruplarıyla saldırı düzenleyen Pentagon işi resmiyete dökmek istiyor. Raporda geçtiğimiz Mart ayından günümüze hacker saldırı yüzünden ABD şirketlerinin 1 trilyon dolarlık zarara ulaştığını bildirdi.

Herkes Potansiyel Suçlu Muamelesi Görecek!
[Resim: di-C5NK3EEV.jpg]
Şu anda ülke içerisinde uygulanan siber güvenlik yasaları, şüpheli durumlarda orduyu, istihbarat örgütlerinin vatandaşları tutuklamasını sağlıyor. Eğer yasa kabul edilirse ABD, dünya çapında bu tutuklamaları gerçekleştirebilecek. Ülkelerle anlaşıp siber savaş çerçevesinde özel operasyonlar düzenleyebilecek. Teknoloji şirketlerinin sahip olduğu dünya çapındaki kullanıcı verileriyse Pentagon tarafından dosyalanacak.

Amerika’nın 80’lerde düzenlediği gizli operasyonları internete taşımaya hedefliyor. Ülkelerin geleceği için önemli konumda olan mühendis, politikacı, yazar gibi meslek gruplarına ABD ulusal güvenlik tehdidi bahanesiyle saldırı düzenleyebilecek. Bu yasa kabul edilirse diğer ülkelere de kendini savunmak için benzer üstün yetkililerle siber savaş dönemini başlatacak. Önümüzdeki yıllarda internet’in güvenliğinin ve bireyselliğinin biteceğiyse kesin gözüküyor. Yasa hacker'ların izini sürmeyi de hedefliyor. Günümüzde birçok hack saldırısının zombi adı verilen başkalarının bilgisayarını köleleştirerek yapıldığı düşünülürse artık herkes potensiyel birer suçlu olacak.
Alıntı
#2

Allah bin türlü Belasını versin bu ABD denen ''en büyük şeytan'' Dünyanın başına bela devletin.
Alıntı
#3

Adamlar güçlü arkadaş. İnş bunlar degişir ilerlleyen zmnda.
Alıntı
#4

Al sana en büyük terör...
Alıntı
#5

Allah bin türlü Belasını versin bu ABD denen ''en büyük şeytan'' Dünyanın başına bela devletin ama onsuz hiç bir şey olmaz o senin her şeyinni korur terazi gibi dengeleri korur herkeze lazımdır ülke başkanları etrafında pır dönerler abd aslında kukladır bizim kullamızdır bunu kimse unutmasın
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi