What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AKN, Minimum Hız 3 megabit oldu
#1

Bildiğiniz gibi çağdışı bir uygulama ile aylık 50GB veri trafiğinden sonra hızınız 1mbit gibi komik bir hıza düşürülüyordu.

BTK, bazı internet paketlerinde 'Adil Kullanım Noktasında' iyileştirme yaparak internet hızını 3 megabite çıkardığı söyleniyor.
[Resim: Fq8JS.jpg]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bazı internet paketlerinin kotalarının ay sonundan önce dolması nedeniyle 1 megabite düşürülen internet hızının 3 megabite çıkartılmasını onayladı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, BTK'nın onayladığı düzenleme ile Türk Telekom'un toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) sunmakta olduğu bazı DSL tarifelerinde bulunan ''Adil Kullanım Noktası'' (AKN) uygulamasında iyileştirme yapıldı.
AKN uygulaması, bazı limitsiz tarife paketlerinden hizmet alan abonelerin belli miktarda kapasite kullanımı sonucunda erişim hızının ay sonuna kadar düşürülmesini kapsıyor.
Alıntı
#2

bugün de fark ettim,
hafta dolmadan hız 100 kbye düşüyordu, şu anda 300 kb cıvarında indirme yapıyorum
Alıntı
#3

3Mbit' e çıkartılması iyi bir gelişme.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#4

8mbit 4'e 16mbit 8'e indirilse daha adaletli olur bence. birde upload neden düşüyor sanki upload hızları çok iyiymiş gibi 1mbiti geçmiyor.
Alıntı
#5

(15-07-2012, 13:17)emre demiş ki:  8mbit 4'e 16mbit 8'e indirilse daha adaletli olur bence. birde upload neden düşüyor sanki upload hızları çok iyiymiş gibi 1mbiti geçmiyor.

Sorunuzun cevabı: paylaşımı engellemek.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#6

Zaten illa upload ım yüksek olsun download gibi hızlı olsun diyorsan simetrik bağlantı alman lazım oda normal net fiyatının 4-5 katı gibidir. Genelde upload hızı = download hızı / 8 dir

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı
#7

Süper olmuş.İnşallah ileride kotayı da artırırlar.
Alıntı
#8

BTK'ya şikayete devam talep etmedikçe bunlar bizim sesimizi duymaz. Bence hız yarıya düşürülmeli akn de 100gb olmalı. https://tuketici.btk.gov.tr/
Alıntı
#9

(16-07-2012, 13:38)emre demiş ki:  BTK'ya şikayete devam talep etmedikçe bunlar bizim sesimizi duymaz. Bence hız yarıya düşürülmeli akn de 100gb olmalı. https://tuketici.btk.gov.tr/

bence kota olmamalı, bu kadar adi hizmet de bu kadar pahalı olmamalı...
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi