What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android cihazlarda silinmeyen uygulamalardan kurtulun
#1

Telefon üreticileri zaten kısıtlı depolama alanı olan telefonumuza silinemeyen çok beğeneceğimizi düşündükleri "bedava" yazılımlar ekleyebiliyorlar. Hoşumuza gitmeyen ve arka planda çalışarak telefonumuzu yavaşlatan bu uygulamalar normal yollarla da silinemiyor.

Daha önce sadece Root edilmiş cihaz olması gerekiyorken şimdi Debloater aracı sayesinde rootsuz cihazlarda istenmeyen uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Eğer root edilmiş cihaz kullanırsanız tamamen siliyorsunuz. Bunuda Debloater aracına rootlu cihaz bağladığınızda çıkan Remove seçeneğini işaretleyerek yapıyorsunuz.

[Resim: 5MSG9rQ.png]

Debloater aracını ekten indirebilirsiniz. Daha sonra Telefon modelinize göre USB sürücülerini indirip kurun sürücüleri bu konudan indirebilirsiniz.

Android'li cihazınızda USB hata ayıklamayı etkinleştirin. Bunun için Ayarlar > Geliştirici seçenekleri yolunu izleyin ve ilgili kutucuğu işaretleyin. Biraz bekledikten sonra RSA anahtarı parmak izini onaylayın ve "Bu bilgisayara her zaman izin ver" kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.

Geliştirici seçeneklerini göremiyorsanız, ayarlar içerisinden "Cihaz hakkında" bölümünü bulun ve Yapı numarası üzerine 8 kez dokunarak geliştirici menü öğesini görünür hale getirin.

Şimdi cihazınızı USB ile PC'ye bağlayın. Debloater'ı çalıştırın her şey yolundaysa Debloater çalışırken sol altta "Device Connected" ve "Sync" simgelerinin yeşil olması gerekir. Root'lu cihaz bağladıysanız root simgesinin de yeşil yanması gerekir.

Cihazınızdaki APK dosyalarının listesini görebilmek için sol üstte Activity Status altında Click here it begin Read Device Packages'a tıklayın. Bu yüzden listeyi dikkatle inceleyin ve engellemek istediğiniz uygulamaları kutucuklara tıklayarak seçin. Listeden kaldırmak istediğiniz uygulamaları seçtikten sonra yukarıda ki Apply'ye tıklayın kullanmak istemediğiniz APK dosyaları engellenmeye başlanacaktır. Rootlu cihaz bağladıysanız ve gerçek bir temizlik istiyorsanız Remove seçeneğini de seçmeyi unutmayın. Removeyi seçtiyseniz son olarak silinecek uygulamayı PC'ye yedek almak isteyip istemediğinizi soracak yes derseniz sildiğiniz uygulamayı PC'ye yedekler.

İstenmeyen uygulamaların gerçekten engellenip engellemediğini cihazınızda kontrol edin. Söz konusu uygulamalar, uygulama listenizde görünmüyorsa, işlem başarılı olmuş demektir.Engelleme işlemi sırasında yanlışlık yaparsanız, UbBlock All Packages düğmesine tıklayarak engelleme işlemini geri alabilirsiniz.

Debloater'ı kullanırken sorun yaşadıysanız, Android'li cihazınızda Ayarlar > Güvenlik altında "Bilinmeyen kaynaklar" seçeneğini etkinleştirip tekrar deneyin.


Eklenti Dosyaları
.zip Debloater_v3.90.zip Boyut: 733.09 KB  İndirilme: 26
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi