What is MY IP Address SSD VPS

Forum Duyurusu: Alım Satım Forumu Kuralları

Alım Satım Forumu Kuralları

1) Alım Satım forumu son kullanıcıların elindeki "sıfır ya da 2.el" ürünleri satması ve ürün satın almasına yönelik bir forumdur.  

2) İlan sahibi, ürüne ait yayınladığı bilgilerden sorumludur. Alıcı ve satıcı anlaşmazlık veya dolandırıcılık durumunda ip adresi ve üyelik kayıtları gereken mercilere verilecektir.  

3) Alıcı, satıcı hakkında gerekli bilgilere sahip olmalıdır. Aynı il sınırları içindeyseniz mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz.

4) Alım satımdan doğan anlaşmazlıklarda sitemiz sorumlu tutulamaz. Satıcının (ilan sahibi) ürüne ait verdiğini bilgilerin doğru olup olmadığını denetlemez. Alıcının ürünün bedelini ödeyip ödemediğini denetlemez.

5) Satış ilanları 15 gün açık kalacaktır. Eğer ürün satılmış ise üye veya harici satıldı bilgisi üye adı (nick) ile birlikte kesinlikle satıcı tarafından belirtilmelidir. 15 günde satılmayan ürünler ilan sahibinin talebi halinde tekrar açılabilir.

6) Satışı sorunsuz gerçekleşen ilanlar kapatılır, alıcı ürünü teslim aldıktan sonra talep etmesi halinde tekrar açılabilir. Forum dışı üyeliği olmayan alıcıların talepleri dikkate alınmaz.

7) Satıldı bilgisini göndermeyen üyeler bir daha alım satım forumunda ilan yayınlayamaz.

8) İlan başlıkları ana forum kuralları dahil olmakla birlikte anlaşılır ve kısa olmalıdır. Yanıltıcı ifadeler kullanılamaz.

9) İlanlarınızda aşağıda maddelerle belirtilen bilgilerin  bulunması zorunludur.

a) Kargo Bilgisi (alıcı öder / satıcı öder)
b) İlana ait sıfır veya 2. el bilgisi
c) Ürünün fiyatı
d) Ürün görselleri (ürünün temsili ya da orjinal resimleri olup olmadığı belirtilmek zorundadır)
e) Garanti durumu varsa fatura bilgileri
f) Ürünün kutu içeriği (kutulu/kutusuz)
g) Satıcı veya alıcı telefon numaralarını sadece özel mesaj aracılığıyla paylaşabilir.

10) İlanınızın içeriği, satılan ürüne ait bilgileri kısa ve öz olarak içermeli, satış sebebiniz ve göndereceğiniz il gibi bilgiler,  kullanım süresi, fatura durumu vb. içerebilir.

11) İlana yorum yapan üyelerin gereksiz yorum, laf atma gibi mesaj göndermeleri yasaktır.

12) Üyeler fiyat konusunda piyasa ile karşılaştırma yapma hakkına sahiptir. Nezaket kuralları dışına çıkılmamalı.

13) Fiyat değişikliği, sorulara cevap, satıldı bilgisi, ilan iptal hariç. İlan sahibi konusunu gündem de tutmak için gereksiz mesajlar gönderemez.