What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Avrupa Ipv6′ya geçiyor!
#1

Avrupa Birliğinin dijital gündemden sorumlu kurulu genel müdür yardımcısı Neelie Kroes, Almanya IPv6 zirvesi sırasında yaptığı konuşmada IPv6′ya geçişin acilen gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı. Kroes, internet kullanımının artmasıyla ve internet erişimli daha yüksek performanslı cihazların piyasaya girmesiyle kısa süre içinde müsait IP adreslerinin biteceğini söylüyor.

IP adreslerinin tükenmez bir kaynak olmadığını, daha verimli kullanılması gerektiğini de hatırlatan Kroes, çözümün daha geniş bir adres aralığında, yani IPv6 protokolünde olduğunu vurguluyor.

[Resim: PO8ha.jpg]

Avrupa Komisyonu için IPv6′ya geçiş büyük önem taşıyor ve aslında gündeminde de mevcut. Komisyon aslında yeni protokolü 2006 yılından bu yana destekliyor fakat geçişin hızlandırılması konusunda herhangi bir adım atmış değil.

IPv6′ya geçiş ile halihazırda kullanılan 4 milyon adreslik alanın 300 trilyona ulaşması anlamına geliyor ki bu durumda dünya üzerindeki “her kum tanesine bir IP adresi verilse bile” tükenmiyor. Kroes, en kısa zamanda bu geçişin yapılması gerektiğini, yoksa beklediğimizden daha kısa bir süre içinde adres sıkıntısı çekeceğimizi tekrar hatırlatıyor.
Alıntı
#2

Geçilmesi zorunlu zaten kabullenselerde kabullenmeselerde öteleselerde IPv6 tek çare

dünya için .....
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi