What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Balyoz Davasında Karar: 3 paşaya 20'şer yıl
#1

365 sanıklı “Balyoz” davasında emekli komutanlar Özden Örnek, Çetin Doğan ve İbrahim Fırtına için ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Bu ceza daha sonra 20 yıla indirildi. Mahkeme heyeti, 34 sanığın beraat etmesine karar verdi.
[Resim: fLocv.jpg]
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanlarından emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Ergin Saygun'u 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Engin Alan, Ergün Saygun ve Bilgin Balanlı'ya ise 18 yıl hapis cezası verildi. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün dosyası ifade veremediği için ayrıldı.
[Resim: r7cBv.jpg]
3 eski komutanın cezasının gerekçesi ise, "Türkiye Cumhuriyeti İcra vekili heyetini cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs" olarak açıklandı.

MHP Milletvekili Korgeneral Engin Alan, emekli Orgeneral Ergin Saygun, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, Bilgin Balanlı ve Deniz Cora'ya ise 18 yıl hapis cezası verildi.

'Balyoz'' davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Balyoz Davası'nda 3 kişiye 20 yıl, 78 kişiye 18 yıl, 214 kişiye de 16 yıl hapis cezası verildi.
#2

darbeciler dışarda yurtseverler içerde...ama zalimin zulmu varsa mazlumunda Allahı var...
#3

(21-09-2012, 21:16)musto demiş ki:  darbeciler dışarda yurtseverler içerde...ama zalimin zulmu varsa mazlumunda Allahı var...
Darbeciler içeride, dışarıda olanlarda sırasını beklesin.Stop

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#4

A’RAF 179.Yemin olsun ki biz, insanlardan ve cinlerden birçoğunu cehennem için yarattık. Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar; gözleri var bunların, onlarla görmezler; kulakları var bunların, onlarla işitmezler. Davarlar gibidir bunlar. Belki daha da şaşkın. Gafillerin ta kendileridir bunlar.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi