What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilgisayar boot etmiyor
#1

Arkadaşlar, pc yi formatladım. Tüm driverları kurdum. Gayet güzel oldu. Ancak, harddiskin kapasitesinin küçüldüğünü fark ettim. Disk yönetimine girdim. 100 MB lık bir alan vardı. Onu biçimlendirdim. Bu arada içi silinmiş oldu. Pc yi tekrar açmak istediğimde, pc açılmadı. Yani boot etmedi. Anakartın flash ve bios'unun çalıştığını sanıyorum. Pilini değiştirdim. Ancak, şu anda ne disketten ne de Cd den boot etmiyor. Acaba, ne yapabilirim.
Alıntı
#2

100mb'lık alan windows7 boot için oluşturulur. ona kafayı takma maalesef tekrar kuracaksın. biosta vs bir şey yok. elinde bootlu dvd varsa tekrar yükleyebilirsin.
Alıntı
#3

(15-12-2010, 12:45)emre demiş ki:  100mb'lık alan windows7 boot için oluşturulur. ona kafayı takma maalesef tekrar kuracaksın. biosta vs bir şey yok. elinde bootlu dvd varsa tekrar yükleyebilirsin.

Teşekkür ederim. Ancak, bootlu cd leride açılışta okumuyor.
Alıntı
#4

biostan boot ayarı yapacaksın ya da dvd yi tak yeniden başlat pc yi sonra cpu bilgisi ram vs biosun markasını gösteren ilk görüntüde f11 e bas sonra dvd sürücünü seç. eğer win7 dvd in bootlu değilse bi işe yaramaz
Alıntı
#5

Arkadaşlar, sorunu çözdük. Harddisk kilitlenmiş. Başka bir hardisk aracılığı ile kilit çözüldü. Yeniden kurulum yaptık. Şu an çalışıyor.
Alıntı
#6

(15-12-2010, 17:17)tartar10 demiş ki:  Arkadaşlar, sorunu çözdük. Harddisk kilitlenmiş. Başka bir hardisk aracılığı ile kilit çözüldü. Yeniden kurulum yaptık. Şu an çalışıyor.

ilk defa duydum nasıl kilitlenmiş.
Alıntı
#7

Orasını ben de bilmiyorum. Bu işlerden anlayan arkadaşın dediği, biosun, harddiskte yüklü işletim sistemine bağlı olarak harddiskin çalışmasını engellediği şeklinde oldu.
Alıntı
#8

çok enteresan eski harddiskin ne oldu. yeni diski mi kullanıyorsun.
Alıntı
#9

Yok, başka bir hardiskin ön yüklemesi ile açılış (boot edildi) yapıldı.Daha sonra benim harddisk takıldı. şu an onu kullanıyorum.
Alıntı
#10

anladım geçmiş olsun diyelim o zaman.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi