What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilgisayar, Skystar USB HD kartımı görmüyor

yapılması gerekenleri adım adım anlatayım...

öncelikle windows'un otomatik olarak yazılım kurmasını kapatman lazım denetim masasından (google ile resimli anlatım bulabilirsiniz..)

sonra yüklenmiş olan bda sürücüyü yazılı sil diyerek kaldır...

bundan sonrada indirmiş olduğun sürücü yazılımını kurmaya başla yine ağ bağdaştırıcıda gözükecektir aygıt ve bu tür sorunlar olmayacaktır...
Alıntı

@erkanbursa yazdıklarını adım adım uyguladım ve kartım Ağ Bağdaştırıcıları bölümde TechniSat DVB-PC TV Star PCI diye göründü ancak sürücü yüklemesi sununda 'Windows sürücüleri buldu ancak yükleme sırasında bir sorunla karşılaştı' deyip sürücüler yüklenmiyor Wall
Alıntı

Gerçekten çok teşekkür ederim @erkanbursa, dediklerini yaptım ve oldu.
Alıntı

(16-09-2015, 9:52)gunerb demiş ki:  @erkanbursa yazdıklarını adım adım uyguladım ve kartım Ağ Bağdaştırıcıları bölümde TechniSat DVB-PC TV Star PCI diye göründü ancak sürücü yüklemesi sununda 'Windows sürücüleri buldu ancak yükleme sırasında bir sorunla karşılaştı' deyip sürücüler yüklenmiyor Wall

muhtemelen daha önce yüklü olan yazılımı silmediğin için olmuyordur sürücüyü kaldırıp mutlaka sürücü yazılımını sili işaretle yukardaki arkadaşın olduğu gibi seninde sorunun çözülür muhtemelen...
Alıntı

@erkanbursa Cevapların için çok teşekkür ederim, tekrar deneyeceğim ama bir sonuç alamaz isem Windows 7'ye döneceğim.
Alıntı

Windows 10'nun Kasım ayı güncellemesinden sonra @erkanbursa'nın dediklerini yapmama rağmen bu sefer "ağ bağdaştırıcıları"ndan yine "ses ve oyun kumandaları" bölümüne kendi kendine gidiyor. bu durum internet açıkken oluyor, interneti kapatınca sorun yok ve bu arada güncellemeyi yaparken arada skystar'ın güncellemeyide yüklemiş bu windows, gelde DELİRME.
yani sanırım sebebi bu. şimdi ben "ses ve oyun kumandaları" bölümünden "aygıtı kaldır ve sil" diyince (internet açıkken) bi süre sonra tekrar "ses ve oyun kumandaları" bölümüne atıyor kendini, "otomatik aygıt yükleme" de kapalı bu arada, güncelleştirmelerden kaldırim dedim ama orada da yok, interneti de kapalı tutamam sürekli, çıkamadım işin içinden.
Alıntı

(16-09-2015, 3:54)erkanbursa demiş ki:  yapılması gerekenleri adım adım anlatayım...

öncelikle windows'un otomatik olarak yazılım kurmasını kapatman lazım denetim masasından (google ile resimli anlatım bulabilirsiniz..)

sonra yüklenmiş olan bda sürücüyü yazılı sil diyerek kaldır...

bundan sonrada indirmiş olduğun sürücü yazılımını kurmaya başla yine ağ bağdaştırıcıda gözükecektir aygıt ve bu tür sorunlar olmayacaktır...

(17-11-2015, 14:14)nuurry demiş ki:  Windows 10'nun Kasım ayı güncellemesinden sonra @erkanbursa'nın dediklerini yapmama rağmen bu sefer "ağ bağdaştırıcıları"ndan yine "ses ve oyun kumandaları" bölümüne kendi kendine gidiyor. bu durum internet açıkken oluyor, interneti kapatınca sorun yok ve bu arada güncellemeyi yaparken arada skystar'ın güncellemeyide yüklemiş bu windows, gelde DELİRME.
yani sanırım sebebi bu. şimdi ben "ses ve oyun kumandaları" bölümünden "aygıtı kaldır ve sil" diyince (internet açıkken) bi süre sonra tekrar "ses ve oyun kumandaları" bölümüne atıyor kendini, "otomatik aygıt yükleme" de kapalı bu arada, güncelleştirmelerden kaldırim dedim ama orada da yok, interneti de kapalı tutamam sürekli, çıkamadım işin içinden.

Sorunumu kayıt defteri girdisiyle hallettim.
Window10 da "otomatik sürücü yüklemeyi engelle" seçeneğini seçmeme rağmen bende işe yaramıyordu, malum.

Eklenti Dosyaları
.zip sürücü_yüklemeyi_engelle.zip Boyut: 454 bytes  İndirilme: 23
Alıntı

Win7 kurulu cıhazda son zamanlarada usb den dvb-pc tv kartı takınca tanımamaya başladı. Bir iki defa tak çıkar yapınca ancak görüyorudu. Sonra hiç görmemeye başladı. Sürücü güncellemeleri yaptım. Bir süre sorunsuz çalıştı. Sonra yine sorun olmaya başladı. Sağ alt köşede ve aygıt yöneticisinde işaretin üzerinde ünlem işareti çıktı. Ne yaptısam bir türlü tv çalıştıramadım. TV kartın yazılımını silip tekrar kurmaya çalıştım ancak bu seferde "The hardware and device driver must be installed befor installing the application software. Please refer to the User's Guide for the hardware installation procedure specific to your operating system. Setup will now close." yazısı karşıma çıktı ve kurulumu yapmadım. Bilgisayara format attım ve herşeyi yeniden kurmaya çalıştım ancak yine aynı yazı karşıma çıktı. Kartı daha önce sorunsuz kullandığım windows10 kurulu sabit diskten de çalıştıramadım. Neler olduğunu izah edebilecek ve öneri getirebilecek birileri var mı? Yoksa artık bu skystar usb tv kartını çöpe mi atmalı?
Alıntı

(02-02-2020, 18:44)xclbps demiş ki:  Win7 kurulu cıhazda son zamanlarada usb den dvb-pc tv kartı takınca tanımamaya başladı. Bir iki defa tak çıkar yapınca ancak görüyorudu. Sonra hiç görmemeye başladı. Sürücü güncellemeleri yaptım. Bir süre sorunsuz çalıştı. Sonra yine sorun olmaya başladı. Sağ alt köşede ve aygıt yöneticisinde işaretin üzerinde ünlem işareti çıktı. Ne yaptısam bir türlü tv çalıştıramadım. TV kartın yazılımını silip tekrar kurmaya çalıştım ancak bu seferde "The hardware and device driver must be installed befor installing the application software. Please refer to the User's Guide for the hardware installation procedure specific to your operating system. Setup will now close." yazısı karşıma çıktı ve kurulumu yapmadım. Bilgisayara format attım ve herşeyi yeniden kurmaya çalıştım ancak yine aynı yazı karşıma çıktı. Kartı daha önce sorunsuz kullandığım windows10 kurulu sabit diskten de çalıştıramadım. Neler olduğunu izah edebilecek ve öneri getirebilecek birileri var mı? Yoksa artık bu skystar usb tv kartını çöpe mi atmalı?

aygıt yöneticisinden - aygıta sağ tık - özellikler - Güç yönetimi  - "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" tıkını kaldırarak dene.
Alıntı

Emre, önerin ve başka konularda bilgilerini herkesle paylaştığın için içtenlikle teşekkür ederim. Sorun tv kartını yazılımının kurulumunun yapılamaması. Önceden sorun olduğunda o malum simge çıkmıyordu veya çıksa bile bir kenarında ünlem işareti oluyordu. Bu yüzden bilgisayara format attıp tv kart yazılımını kurmaya çalıştım. Bu sefer de daha kurulum aşamasında o yazı çıkarak kurulum yapılamıyor.
Alıntı