What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BitTorrent Torque duyuruldu
#1

BitTorrent dosya paylaşım protokolünün geliştiricileri, devrim niteliğinde yenilikler ile geliyorlar. 10 yıl önce duyurulan BitTorrent teknolojisi ve istemcilerinin ardından internette yeni bir devrim yapmaya hazırlanan San Francisco merkezli yazılım şirketi, tarayıcı destekli ve javascript tabanlı BitTorrent Torque adında API'lerin alfa sürümünü yayınladı.
[Resim: s0cDB.jpg]

Geliştiriciler Torque API'lerini kullanarak tarayıcılar için çeşitli Torrent eklentileri ve diğer yardımcı programlar yazabilecek. JavaScript tabanlı Torque, Google Chrome gibi HTML5 desteğine sahip tarayıcılarda çalışabiliyor. Henüz deneme sürümü seviyesinde olsa da BitTorrent tarafında iki işlevsel eklenti yayınlandı bile.

Paddle Over; sosyal ağ bütünleşmesi, sosyal paylaşım araçları ve diğer özellikleriyle bilgisayarlar arası sürükle-bırak tarzı dosya aktarımına imkan sağlıyor.

One Click ise; torrent protokolüyle paylaşılmış bir dosyanın tarayıcı üzerinden normal bir dosya bağlantısı gibi indirilebilmesini sağlıyor.

Torque Labs sayfasında sergilenen uygulamalara baktığımızda hazrılanan Anti-virüs, video aktarımı, bilgisayarınızdaki dosyaların doğrudan indirme bağlantısını oluşturma, ayarlarınızı düzenleyip internette yayınlayabilme, bağlantıları Twitter'da paylaşabilme ve indirdiğiniz dosyaları düzenleyebilme gibi eklentileri görüyoruz.


http://torque.bittorrent.com/labs/
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi