What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu fabrikada Cesetleri Ayrıştırıyorlar !
#1

[Resim: Y9VO.jpg]

[Resim: R3WB.png]

[Resim: 3XVG.png]

Dışarıdan normal bir fabrika izlenimi veren bu işletmede aslında dünyanın en korkunç işi yapılıyor

Amsterdam'ın 115 kilometre doğusundaki Zwolle'de yer alan depo, yürüyen bantları, bantların üzerindeki nesneleri ayıklayan işçileri ile alışıldık bir geri dönüşüm tesisi izlenimi veriyor.

Ancak Ortho****ls adlı şirketin işi kesinlikle çok sıradışı. Ayıklanan eşyalar arasında protez kalçalar, yapay dizler ve her tür ****l protez bulunuyor.

Bu eşyalarsa, Avrupa'nın dört bir yanında bulunan cenaze evlerinde yakılan cesetlerden geriye kalanlar.

Sevdiklerinizin protezlerinin ayıklanıp geri dönüştürülmesi korkunç bir iş olarak nitelendirilse de, sevdiklerinin protezleri çöpe atılmadığı için aileler, tüm bu karmaşadan kurtulabildikleri için de cenaze evleri memnun kalıyor. En önemlisiyse bu atıklar geri dönüştürüldüğü için çevreye verilen zarar önlenmiş oluyor.

Ortho****ls şirketinin yöneticisi Ruud Verberne, 15 Avrupa ülkesindeki 450 krematoryumdan yılda 200 tonluk değerli değerli kurtarıp geri dönüştürdüklerini söylüyor.

Ancak toplanan bu protezlerin değeri oldukça düşük, yeni bir protez hastaya 5-6 bin liraya mal olurken, bu depoya geldikten sonra değeri 10 lira civarına iniyor.
Gözlükleri, saatleri, yüzükleri, kimi zaman da değerli takıları ile yakılan insanların küllerinden ayrıştırılan değerli ****ller ve protezler kesinlikle tekrar kullanılmıyor ve eritilerek geri dönüştürülüyor.

Verberne, bu uygulamanın ölülere saygıdan kaynaklandığını belirtiyor. 1997 yılında kurulan Ortho****ls, artık Avrupa'nın yanı sıra Amerika, Kanada ve Avustralya'da da toplama merkezlerine sahip ve Ruud Verberne işinin büyümeye açık olduğunu söylüyor. İH.
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi