What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cezayir soykırımını inkâr edene hapis
#1

CHP ve MHP Fransa’nın Cezayir’de gerçekleştirdiği katliamın ‘soykırım’ kabul edilmesi için kanun teklifinde bulundu.

İlk olarak CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, katliamın, soykırım olarak kabul edilmesi ve söz konusu soykırımı inkar edenlerin cezalandırılması için kanun teklifi verdi. TBMM Başkanlığı’na sunulan Fransa’nın Cezayir ve Ruanda Halkına Yönelik Soykırımı Hakkında Kanun Teklifi, soykırımı, 8 Mayıs 1945’ten başlayarak Fransa devleti tarafından Cezayir’de, Cezayir halkına yönelik olarak gerçekleştirilmiş olan insanlık dışı eylemler olarak öngörüyor. Teklife göre, Türkiye Cumhuriyet’i hudutları içerisinde, her ne şekilde olursa olsun doğrudan ve dolaylı olarak Fransa’nın Cezayir’de gerçekleştirdiği soykırımı inkâr edenler hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına hükmolunacak.
CHP’den sonra MHP de aynı olayların soykırım olarak kabul edilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan teklifte, soykırımı inkar edenlere 1 yıl hapis cezası ve 100 bin lira para cezası uygulanması isteniyor. Her iki teklif de her yıl 8 Mayıs gününün “Cezayir Halkına Yönelik Soykırımı Anma günü” olarak kabul edilmesini öngörüyor.

Bence eğer Fransa meclisi Ermenilerle ilgili kanunu kabul ederse bizde bunu kabul etmeliyiz,hem de jet hızıyla...
Ayrıca Şu fransa ile gidip Libya'ya karşı birlikte hareket eden Hükümet şimdi anlamış mıdır Fransa'nın ne olduğunu...
#2

Melih Gökçek'in fikri çok hoş.. Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin karşısına Cezayir’de yapılan mezalimi anlatan bir anıt dikecek miş!!

Anıtta Fransa’nın Cezayir’e yaptığı mezalim olmak üzere diğer ülkelere yaptıkları Anıtın bir yerine koyulacak bir tuşla da yoldan geçenlerin rahatlıkla duyabileceği şekilde Cezayir Milli Marşı’nın çalınmasını sağlanacak. Fransız Mezalimi Anıtı’nı elçiliğin tam karşısına koyacaklarmış.

bu kadar kasmaya ne gerek var istediklere yasayı soykırımı vs tanısınlar.. neden bu kadar koz veriyoruz adamların eline ermeni soykırımı yalanını kabul eden ülkelere bizde kısasa kısas yapalım tamam.
#3

Sonraki aşamada Fransız mallarına boykot eylemi var, sarkozy' nin siyasi çıkarları uğruna Fransa' nın kaybedeceği çok şey var.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#4

Evet şu anda Fransa sözde soykırımın inkarını cezalandıran teklifin ilk maddesini kabul etti.Eğer meclisten geçerse bizde ilk olarak Cezayir katliamının inkarını cezalandıran teklifi kabul ederek başlamalıyız.Sen git Cezayir'e kendin katliam yap Dünyanın gözü önünde sonra gel Ermenilerin taşeronluğunu yapıp sözde soykırımın inkarını cezalandıran teklifi kabul et,oh ne ala,suyundan da koy.
Şu fransa ile gidip Libya'ya karşı birlikte hareket eden Hükümetimiz,Suriye'ye-Libya'ya hergün aslan kesildiği gibi Fransa'ya da yaptırımlarını bir an evvel yapmalıdır.
#5

Evet sözde soykırım yasasının iki maddesi kabul edilmiş, oylama devam ediyormuş.

1915 Olayları ile ilgili asılsız ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifi onaylandı.

[Resim: z4KgS.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#6

saçma sapan şeyler bunlar,kabul etti diyelim ne değişecek ,türkiye kabul etmedimi bişey değişmez ,fransaya boykot veya yaptırım olmayacak zaten bunlar hep kandırmaca türkiye kendini güçlü ülke sayıyorsa çoktan avrupa birliğine bir s,,,,rin gidin demesi lazımdı zaten 60 senedir birliğe girmeye uğraş dur adamlar seni hiç saymıyo bile ,yok şöyle bir özal gibi baba yiğit çıksın desin bizi istemiyorsanız bizde sizi istemiyoruz o kadar basit fransa da zaten korkaklar ülkesi ,ermeni cumhurbaşkanı oldugu sürece bu ülkeden kimseye fayda gelmez hatta kendisine bile ,ii yapmış atalarımız ama az kesmişler diyorum bende ...sıkıysa gelsinler ,şimdi daha ağır sözler de yazacam da zaten emre dün uyardı ağzımı fazla bozmayem diyorum Big Grin

yani habere baktıkça cinlerim tepeme çıkıyor ,ne kadar doğru söz bu .
türkün türkten başka dostu yoktur diye
#7

Şerefsiz bunlar.Aynı sertlikte bir yasa da bz çıkarmalıyız.
#8

soylarını kırsak bunlar başımıza gelmezdi ki
demekki soylarını kırmamışız
asıl düşündürücü bunu afrikada insan bırakmayan fransanın yapması ama bu sadece fransa ile kalmayacak bütün avrupa kabul edecek bu yasayı ülkemiz bu şerefsizlere hazırlıklı olmalı

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
#9

anladığım kadarıyla şu andan sonra türkiye üzerine oynanan oyunlar aşikare oynanmaya başlandı fransanın ardından diğer avrupa ülkeleri ve amerika tasarıyı kabul ederse hiç şaşmayacağım!!
#10

Klişe olacak belki ama Türk ün Türk ten başka dostu yoktur sözü gene ispat almış oldu bence birde bu sarkozy denen adamın zaten osmalıya karşı bir garezi var (dedesini osmanlı asmış diye duydum) dolayısı ile bize karşıda. Onun içindir ki hep bizimle uğraşıyor bu adam.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi