What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

D-Smart Hd+ için dikkat edilecek hususlar
#1

D smart HD+ paketini alıp kullanmak isteyecek arkadaşlar benim yaşadığım zorlukları yaşamaması için bazı adımları takip etmesi gerekiyor.

Sadece Türksat 3A Yayınları Almak İsteyen Kullanıcılar
-2 tane Türksat 3A ya ayarlanmış çanak yada tek bir çanak 2 veya daha fazla çıkışlı LNB’li olması şart.
Ant1 ve Ant2 girişlerine iki ayrı kablodan bağlanmalı. Burada Diseqc Switche ihtiyacımız yok


Türksat 3A Ve Herhangi Bir Uydudan Yayınları Almak
- Herhangi bir uydudan yayınları da izlemek istiyorsanız. Yinede Turksat 3A ile bağlantısı olan iki çanağa veya çok çıkışlı LNB ye ihtiyacınız var.
Ant2 girişini direk turksat 3A ile bağlantıyı yapıyoruz.
Ant1 Girişine ise Diseqc Switch aracılığı ile dört ayrı uyduyu bağlantısını yapmamıza imkanı var.
Ant2 önemli çünkü direk turksat 3A dan sinyal almalı bu bağlantı D-vd club üyelerinin Vod özeliğini kullanmasını sağlıyor ve ikinci tuneri kullandığı için yayınları kaydetmeniz için bu şart. Aksi takdirde bağlantı yapılmasa Vod için filimler hard diske yüklenmiyor bunun yanında kanal değiştirmelerde sık sık sinyal yok uyarısı alırsınız.

Lafın özü hd smart + cihazı alan kişi 2 tane turksat 3A bağlantısını cihaza yapacak aksi takdirde cihazın tüm özelikleriyle kullanamazsınız.

Daha sonra hard disk ünitesini uydu cihazına bağlayın e-sata kablosu yerine tam oturmalı aksi takdirde cihaz bozuk uyarısı veriyor.

Televizyonuz hd özelikli ve hdmı girişine sahipse scart kablosunu bağlayın sadece hdmi bağlantısını yapın

Bağlantıları yapınca cihazı acın ilk önce karşınız cihazın hd ayarı gelecek tv niz destekliyorsa 1080p seçin bunda görüntü gerçekten daha iyi oluyor. Eğer standart Hd ise 720p seçin.

Bu işlemleri yapınca karşınıza servis bilgisinin alındı tp listesi geliyor sırasıyla bütün Tp leri deneyebilirsiniz en yüksek oranı hangisi ise onu seçiyoruz bu tp lerden bağzıları hd ama sizn illa hd olanını seçmek zorunda değilsiniz.

Sadece Turksat 3A dan yayın alacak kullanıcı lar anten ayarında ok tuşuna geçerek kurulumu gerçekleştire bilir.
Ama türksat 3a nın yanında hatbird, astra v.b. gibi uyduları izlemek istiyorum diyorsa çanak anten lerin kurulumu yapılmışsa Diseqc Switch ayarlanı cihazda yapması gerekiyor.

Diseqc A Türksat 3A yı ayarlaması gerekiyor diyerler uyduları gönlüne göre ayarlaya bilir
Kurulumu yaptıktan sonra kanallar geliyor.
Ama d-smart aktivasyon yaptırma şartı gerekiyor. Aktivasyon yaptırmadan da deneme maksatlı 66. kanalda bulunan TRT HD ye bakabilirsiniz
* sinyal gücünün ve kalitesinin %75 ve üzeri olması gerekli aksi takdirde düşük sinyalde görüntü ve seslerde bozulmalar olabiliyor.
* Birde cihaz kurulup çalışır hale getirmeden aktivasyonu yaptırmayın arzalı çıkarsa sizi uğraştırır tamire gitti gelecek 1 ay geçti derken 1aylık bedava hakınız yanar.
Aktivasyon için 444 55 65 nolu telefonu arıyorsunuz sizden cihazın üzerinde bulunan seri numarası ve smart karta sıfırlarla başlayan numarayı soruyorlar hazırda bulundurursanız size kolaylık sağlar
(D-smart müşteri hizmetleri mükemmel ötesi berbat ben kurulumu yaparken 6 defa müşteri hizmetlerini aradım her bir müşteri hizmetlerine ulaşasıya kadar en az beklediğim 10 dakikadan az değildi. Ve yeterli bilgileri de yok sizi doğru yönlendirp bir cahızı kurduramıyorlar. Siz sadece aktivasyon için arayın mümkünse ben çok kontör bitirdim. Sorunlarımı çözesiye kadar.)

Ayrıca aktivasyon için müşteri hizmetleriyle görüşürken ısrarla hd plus olarak sisteme kayıt etirmesini hatırlatın beni d-smart hd kulanıcısı olarak kaydetmişler hd plus olarak kaydedilmese vod özeliğini kulanamasınız aynı benim gibi düzeltmek için çok çaba harcarsınız.

Aktivasyon yapılınca 10-15 dk içinde abonesi olduğunuz paketin bütün kanalları açılacaktır cihazın kaydetmeye ve oynatmaya hazır olup olmadığınıda kontrol edin.

Herkese iyi seyirler.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj tambi
03-07-2013, 21:49
Son Mesaj emre
08-05-2013, 14:01Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi