What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğalgaz Krizi Kapıda!
#1

Botaş Marmara ve Ege Bölgesi için alternatif ısıtma kaynaklarına geçilmesi uyarısında bulundu. Marmara ve Ege için doğalgaz krizi kapıda.

[Resim: ZTSYh.jpg]

Havaların aşırı soğuk gitmesi doğalgaz krizini beraberinde getirdi. Ani talep artışını karşılamakta zorlanan şirket, Marmara ve Ege Bölgesi için ‘Zor Gün’ ilan etti. BOTAŞ’ın internet sitesinden yaptığı duyuruda Türkiye genelinde yaşanan soğuk hava şartları nedeniyle, konut sektöründe ve elektrik üretim sektöründeki doğal gaz tüketimi artırdığına vurgu yapıldı. İletim şebekesinde doğal gaz arz-talep dengesinin oluşturulamadığına işaret edilerek, boru hattının basınç profilinin hızla düştüğü bilgisine yer verildi.

MARMARA VE EGE’DE KESİNTİLER

BOTAŞ, yaşanan son durum üzerine Marmara ve Ege bölgesindeki yüksek basınçta ve boru hattının nihai kısımlarından gaz kullanan son kullanıcıların ve bazı dağıtım şirketlerinin doğal gaz arzlarının sağlanmasında sorunlar yaşandığını duyurdu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Bu nedenle de şirket, Şebeke İşleyiş Düzenlemeleri Madde 14 hükümleri gereği Zor Gün şartları oluşmuştur. Bu kapsamda, öncelikle Marmara ve Ege bölgesindeki İletim Hatlarındaki Ana Çıkış Noktalarındaki Son Kullanıcılara kesinti-kısıntı uygulamasına başlanarak, Arz-Talep Dengesinin sağlanması gerekmektedir.”

ALTERNATİF YAKITLARA GEÇİN

BOTAŞ, şirketleri de uyardığı duyurusunda “Bu itibarla, doğal gaz kesintisi ve kısıntısı yapılması düşünülen bölgelerdeki doğal gaz kullanıcılarının alternatif yakıt tedariklerini sağlamaları için Taşıtan Şirketler tarafından acilen uyarılması gerekmektedir. İkinci bir duyuru yapılıncaya kadar, ŞİD hükümleri “Madde 14 Zor Gün” çerçevesinde bütün Taşıtanlarca gerekli tedbirler acilen uygulanmalıdır.” denildi.

Gaz sıkıntısı kapıda. Bu kadar dışa bağımlı olunca gazında elektriğinde kesilir. Allah bu memleketi düşmanlarından korusun.
#2

Doğal gaz Edirne' ye geleli 1 seneyi aştı, millet haldır haldır doğal gaz bağlatma telaşına girmiş, bağlatanlar ise "oh ne güzel, ne güzel" durumları. Bizim site hala doğal gaza geçme konusunu karara bağlamadı, iyiki de bağlamadı doğal gaza bende karşıyım zaten. 5 blok 100 daire merkezi sistem kömürlü aylık yakıt aidatımız 120 TL, doğal gaza geçince çok arayacağız "o" 120 TL' lik aidatları. Kömürle ısınmaya devam, bu soğuk kış gününde doğal gazla ısınmaya çalışanlar düşünsün.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#3

(18-01-2012, 0:07)Metin demiş ki:  Kömürle ısınmaya devam, bu soğuk kış gününde doğal gazla ısınmaya çalışanlar düşünsün.

bence sizde düşünün.. diğer dedikleriniz doğru bu memleket neye güvenip doğalgazı yaygınlaştırıyor anlamıyorum.

Tamam hava kirliliğini önlemede çok önemli doğalgaz kullanımı fakat özellikle elektrikte %50 gibi bir doğalgazda elde etme mevcut bu çok tehlikeli.

NÜKLEER NÜKLEER başka bir şey demiyorum.

#4

(18-01-2012, 0:07)Metin demiş ki:  Doğal gaz Edirne' ye geleli 1 seneyi aştı, millet haldır haldır doğal gaz bağlatma telaşına girmiş, bağlatanlar ise "oh ne güzel, ne güzel" durumları. Bizim site hala doğal gaza geçme konusunu karara bağlamadı, iyiki de bağlamadı doğal gaza bende karşıyım zaten. 5 blok 100 daire merkezi sistem kömürlü aylık yakıt aidatımız 120 TL, doğal gaza geçince çok arayacağız "o" 120 TL' lik aidatları. Kömürle ısınmaya devam, bu soğuk kış gününde doğal gazla ısınmaya çalışanlar düşünsün.

Hoca bende Adrianapolisliyin,doğal gaza geçeli bügün tam 8 gün oldu 40 yaşımı geçtim bu yaşa kadar doğma büyüme sobalı evliyim.30 senelik binada oturuyorum.Hayatımda hiç Kaloriferli evde İkamet etmedim.İnsanın se* hayatı bile değişiyor.Varsın 200 lira gaz ücreti gelsin.Sobadan hariç 100 lira Elektrik parası geliyor çünki şohpen Elektrikli.İki ayda bir Tüp değiştir 66 lira,Kömür parası 1.5 ton senelik 850 lira(Nuryak) oda 1.5 ton Komürle tek bir Oda ısıtıyorsun,Benim kızan 15 yaşında oldu kış bitene kadar Karı,kızan aynı odada yatıyoruz.Malum Adriananın Ayazını yaşayan bilir.Bak TR'nin heryerinde Kar var ama Adrianada Ayaz var Ayaz.

Sen şimdilik Kömürlü ısınmanın dadını çıkar.Bildiğin üzere Bütün Siteler mecburi Dogal Gaza geçecek.

Ayriyetten Bilgilendirme mesajı için Teşekkürlerimi sunuyorum.Lakin Sobayı satmayı düşünüyordum.Yerine Termostat alacaktım.
#5

Dimyata giderken elimizdeki bulgurdan da olmayalım, anlatmak istediğim olay buydu zaten.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#6

doğal gaz aslında büyük bir rahatlık ben yaklaşık iki aydır kullanıyorum çok memnunum faturası biraz kabarık ama değiyor işin güzel tarafı herşey kendi elinde istediğin zaman kısar veya kapatırsın kimseye bağlı değilsin ayrıca tüp derdindende kurtulmuş oluyorsun artı 24 saat sıcak su elinin altında daha ne olsun ha diyeceksinizki tehlikesi yokmu tabiki var günümüzde zaten tehlikesiz veya risksiz olmayan bir şey yokki zaten
#7

ekonomik krizdeyim o sebeple doğalgaz fln çektiremedim dairenin önüne kadar borusu var çektirsem bi ev içi tesisat çektirip abone olsam hemen açıyolarda

seneye artık kısmetse bu sene param yok ..
#8

kriz yokmus az önce haberde dinledim ama rekor dolgalgaz harcanmıs ege ve marmarada
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi