What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ergenekonun 1997 yılındaki Deşifresi
#1

7 Ocak 1997 'de Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu 40 dakika adlı programın konusu Ergenekon dur. Evet bir yanlışlık yok hani şimdi bazılarının bu Ergenekon ismi nerden çıktı bu türk tarihinin şanlı bir destanıdır diyenler, bu gizli örgütün kendilerinin Ergenekon adını seçmelerine hangi cevabı verecekler merak ediyorum.

Can Dündar programında Susurluk davası ile gündeme gelen çeteye ilişkin elde edilen veriler 12 Eylül 'e varana kadar yaşanan olayları faili meçhul cinayetleri ele alıyor.

Bugün Ergenekon davasına soğuk bakan ve "Çete Ergenekon değil, savcı da dinci" diyen Can Dündar 'ın 2.5 yıl önce hazırladığı "Ergenekon" belgeselinde Bülent Ecevit'ten, Alparslan Türkeş'e ve Turgut Özal'ın başına gelenler, örgütün tarihi süreci, içinde kimlerin bulunduğu ve 1997 yılına kadar gelinen süreç hem de Ergenekon'un bir sanığı tarafından detayları ile ortaya konuyor.

Ecevitin konuşmasına dikkat edin "biz bunu gladyo adıyla değil kontrgerilla adıyla da değil resmi adıyla açıklamıştık" diyor.

Erol Mütercimlerin Emekli Deniz Subayı olduğunu unutmayın.

Programın Tamamını izlemek için tıklayın

Programdan önemli bir bölüm

[dmotion]x9rbbm[/dmotion]
#2

Bu, Ergenekon tartışmalarının başladığı ilk günü bir televizyon programında gündeme geldi ama geldiği gibide çürüdü. Hatta Can Dündarda telefonla canlı bağlanmıştı. Çürüdüde demek yanlış olur aslında, sadece 5-10 saniye lafı geçti sadece ve alaksılızığı bari olduğundan konu kapnadı. Can Dündarın bahsettiği Ergenekon ile idda edilen Ergenekon Örgütü ayni değil. Can Dündarın Ergenekon adında bir kitabı var. Bu görüntülerde o kitaptaki bahsedilen konuları görüntülü olarak kitap kadar olmasada kısmi olarak dile getirmiş. Ergenekon kitabını herkesin okumasını tavsiye ederim. Kesinlikle oknuması gereken bir kitap. O kitabı okuduğunuzda göreceksiniz ki şu an ki Ergenekon Davası ile birbirlerine çok uzak. Okumadan, araştırmadan fikir sahibi olmayalım lütfen. Can Dündarın bahsettiği ülkücüler dediğimiz yapılanma ve Amerikancı temelleridir. Bugün Fetullah Gülenin ve etkisindeki hükümette, bu partinin kurucularıda, Can Dündarın bahsettiği Ergenekon örgütü silahlı eylem yaparken; o eylemleri için için destekliyorlardı.

Can dündarın bahsettiği Ergenekon, Amerikancıdır ve Amerikanın uluslar arası kurduğu gladyo örgütünün Türkiyedeki uzantısıdır ve komünizmle mücadele için kurulmuş kontrgerilla bir örgüttür. Kısaca Amerikan karşıtlarına karşı savaşır ve bu örügütün mensupları sıkı kapitalizm savunucusudur. Bugün bakıyoruz hapisteki kişilere, zan altındaki TVkanallarına; hepsi liberalizm ve Amerikan kapitalizmi karşıtıdır. Dolayısı ile de bu hükümete karşıda muhaliftir ve şu an hepsi hapiste... Belkide gerçek Ergenekon görevini yağıyor şu an. Ne dersiniz?

Son yıllarda gladyonun yeni bir uzantısı olarak Fetullah Hoca cemaatinin adı sıkça zikredilmektedir. Can Dündarın "Ergenekon" kitabını kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Bu kitabı okuduktan sonra, Fetullah Hoca cemaatine neden gladyo uzantısı dendiğini ve sadece taktiğin değiştiğini göreceksiniz.
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi