What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Facebook Yeni Hizmet
#1

Detaylı gizlilik seçenekleri geliyoor.

Facebook abarttı: Daha fazla gizlilik isteyenler, artık inanılmaz ayar seçenekleri ile boğuşacak.

Artık Facebook'a eklemek isteyip de hayatınızın her türlü özel detayını görmesini istemediğiniz insanlara sadece istediğiniz kadarını gösterebileceksiniz. Çünkü uzun zamandır beklenen ve istenen detaylı gizlilik ayarları nihayet Facebook'taki yerini alıyor 40.000 Facebook beta test kullanıcısı altı farklı geçiş aracı deneyip görüş bildirecekler. Birkaç hafta içerisinde de yeni gizlilik ayarları test dönemini tamamlayıp herkesin kullanımına açılacak.

Yeni gizlilik ayarları çok ama çok detaylı, her bir kişiye özel ayarlar atamak bile mümkün. Altı sayfa gizlilik seçeneği ve 40 ince ayar ile biraz göz korkutuyor. Ancak işi, aileyi, arkadaşları ve samimiyet derecesine göre bunları kendi içinde ayırabilmek için bu kadar çok ayar gerçekten gerekli. Neyse ki bu detayları ayarlayıp çeşitli gizlilik politikaları ve gruplar oluşturmak mümkün olacak. Peki bunlar neler? Profil detayları, fotoğraf galerileri, duvar yazıları, bağlantılar yani aklınıza ne gelirse var.

Bilgilerinizin güvenliği için

Bu gizlilik ayarlarıyla beraber Facebook yetkilileri klasik açıklamalarını tekrarlamayı ihmal etmiyor. Facebook, kullanıcılarını bilgilerinin her türlü reklamverenden koruyacağını söylüyor. Bununla birlikte kullanıcıların bilgilerini göstermeyi kabul ettikleri uygulamalar hakkında bir şey yapamayacaklarını ve sorumluluk alamayacaklarını da ekliyor.

Biz Facebook'un bu açıklamasını tamamlayalım. Bilindiği üzere Facebook üzerinde, Facebook'un kendisinin oluşturmadığı uygulamalar bulunuyor. Kullanıcılar bunları kullandıkları zaman denetimsiz üçüncü kişilere kişisel bilgilerini açmış oluyorlar. Tehlikelere karşı yaptığımız uyarılara rağmen Facebook kullanıcıları bu uygulamalar oldukça popüler olduğu için arkadaşlarından gelen davetleri kıramayarak bilgilerini bu uygulamalara teslim ediyor. Siz en iyisi yeni gizlilik ayarları gelince hazır ayarlarınızı gözden geçirirken bir de bu uygulamaları gözden geçirin.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj Metin
11-08-2011, 21:29Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi