What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Film izleten kontakt lens
#1

Bilim insanlarının üzerinde çalıştığı kontakt lensler, elektronik postaların ve görüntülerin gözün önüne yansıyan sanal ekrandan izlenmesine olanak tanıyor.


[Resim: JMzDN.jpg]


Bilimciler, benzeri şimdiye dek yalnızca bilim kurgu filmlerinde görülen bir teknolojiyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Amerikalı ve Finlandiyalı araştırmacıların geliştirdiği kontakt lensler, bilgi ve görüntülerin gözün önüne yansıyan sanal ekrandan izlenmesini mümkün kılıyor.

Elektronik kontakt lenslerle kişi ellerini kullanmadan internete girip elektronik postalarını kontrol edebiliyor, dilediği görüntüyü izleyebiliyor.

Yeni lensler kurdukları kablosuz bağlantı sayesinde telefona veya internete bağlanıp bilgiyi gözün önüne yansıtma özelliğine de sahip. Üstelik bu süper lenslerin takılıp kullanılma şekli normal kontakt lenslerden farksız.


Şimdilik sadece tavşanlar üzerinde denenen teknolojinin herhangi bir yan etkiye yol açmadığıve görüş açısını bozmadığı gözlendi. Buluş henüz prototip aşamasında.

Uzmanlar şimdi insan gözünün yakın mesafeden yansıyan bu görüntüleri net görmesini sağlayacak bir mercek üzerinde çalışıyorlar. Araştırmalar tamamlandığında kullanıcılar lensleri sayesinde kandaki glükoz seviyesi gibi kendi vücutlarıyla ilgili bilgilere de kolayca ulaşabilecek. Bu da tıbben önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi