What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firefox 7, Mozilla sunucusunda ortaya çıktı!
#1

[Resim: 21cxt83.jpg]

Firefox 7'nin final sürümü, planlanan tarihten bir gün önce Mozilla sunucularında ortaya çıktı. Bu sürümün, düşük ihtimalle de olsa resmen yayınlanmadan önce güncellenme ihtimalinin olduğunu söyleyelim. Peki Firefox 7, Firefox 6'ya göre ne getiriyor?

Bildiğiniz gibi Mozilla, hızlandırdığı (ve şu sıralar "daha da hızlandırsak mı", "yavaşlatsak mı" diye düşündüğü) geliştirme süreci kapsamında sık sık yeni ana sürüm yayınlıyor. Bu nedenle yeni sürümlerden çok büyük bir değişiklik beklememek gerekiyor. Firefox 6'nın sunucularda belirdiği tarih, 13 Ağustos idi ve Firefox 6'nın, yüzde 20 daha hızlı olduğu iddia ediliyordu. Peki ya Firefox 7 ne sunuyor?

Firefox 7'nin beta sürümündeki yenilik listesine baktığımızda en önemli yeniliği, bellek kullanımındaki iyileştirmeler olarak göze çarpıyor. Firefox 7, yeni "Memshrink" özelliği sayesinde Firefox 4 ve 6'ya göre yüzde 50 daha az bellek kullanıyor (MemShrink ile sekmeler kapatıldığında belleğin geri sağlanmasına engel olan bug'ların ortadan kaldırılması hedefleniyor). Bunun yanında Canvas işlemleri Windows sistemlerinde hızlandırılırken, bazı kararlılık sorunları da giderilmiş.

[Resim: 2dqj95h.jpg]Mozilla, Firefox 7 ile berabar adres çubuğundaki "http" önekini kaldırmış bulunuyor. Bir adresi panoya kopyaladığınızda ise "http"li sürümü panoya kopyalanıyor. Güvenli "https" sayfalarında ise "https" öneki gösteriliyor.

- Parola ve yer imi değişiklikleri, Firefox Sync'de artık neredeyse anında eşitleniyor.

- text-overflow: ellipsis desteği.

- Web Timing spesifikasyonu desteği.

- İsteğe bağlı Mozilla'ya performans verisi gönderme sistemi.

Değişikliklerin tam bir listesini Mozilla'nın bu sayfasında görmeniz mümkün.
[Resim: 2chtmk5.jpg]
Buradan Firefox 7.0 final sürümünü indirebilirsiniz.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj mikael
18-10-2013, 17:39Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi