What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S3 Türkiye 4.1.2 Rom'u çıktı!
#1

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Türkiye resmi rom'u dağıtılmaya başlamıştır.
Kies üzerinden veya cihaz üzerinden güncellemeyi alabilirsiniz. Güncelleme IMEI numarasına göre kısım kısım gönderiliyor. Bir kaç gün içinde güncellemenize kavuşabilirsiniz.
[Resim: WShzx5N.jpg]

4.1.2 Jelly Bean güncellemesi ile hangi yenilikler geliyor;

- Page Buddy : Kulaklık, dock ve roaming hassasiyeti olan bu özellik, herhangi birinde hareket algıladığında kullanıcıya rehber olacak şekilde müzik çalar, video oynatma penceresi gibi ilişkili uygulamaları açıyor.

- İçeriksel Menü : Uygulamalarınızı listelediğinizde en sık kullandıklarınızın ilk olarak gösteriliyor.

- İçeriksel Etiketleme: Fotoğraf çekerken GPS ve bağlantı özellikleriniz açıksa, fotoğrafa; kişi, hava durumu, tarih ve konum bilgileri otomatik olarak ekleniyor.

- Multi Window: Aynı ekranda iki farklı pencerede iki farklı uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan gelişmiş çoklu görev yöneticisi. Burada Google ve Samsung tarafından geliştirilen uygulamalar pencerelerde kullanılabiliyor. Her uygulamaya desteklenmiyor.

- Çekimi Otomatik Paylaşma : NFC ve S-Beam ile çektiğiniz fotoğrafları cihazlarınızı birbirine dokundurarak paylaşabilirsiniz.

- Okuma Modu : Tarayıcınızdaki metinlerin yazı boyutlarını kolayca kontrol edebildiğiniz ve sayfaya tıklayarak paylaşabildiğiniz e-kitap tarzı özellik.

- Facebook Lock Ticker: Artık Facebook haber kaynağınızı kilit ekranında görebileceksiniz. Kilit ekranında iken alttan yukarı doğru ekranı sürükleyerek haber kaynağı penceresini getirebiliyorsunuz. İsterseniz Yahoo haber kaynağından, isterseniz de Facebook kaynağından güncellemeleri görebiliyorsunuz. Standart olarak ise en altta haberler geçiş yapıyor.

- Paper Artist : Bu uygulama ile galeriden seçeceğiniz kendi resimleriniz veya indirmiş olduğunuz resimler üzerinde farklı efektler uygulayarak, ilgi çekici resimler hazırlayabiliyorsunuz.

- Düşük Işık Çekimi : Galaxy S3 modelinin kamerasının düşük ışık altında yeterli kalitede çekim yapamayabiliyordu. Bu özellikle düşük ışıkta daha başarılı çekimler yapılabileceği söyleniyor.

- En İyi Yüz İfadesi : Kamera çekim esnasında artarda 5 poz çekerek, resimdeki kişilerin en iyi yüz ifadesini seçmenizi sağlıyor.

- Kolay Mod : Akıllı telefonlarla ilk kez tanışan kişiler için hazırlanmış bu özellik, en çok kullanılan 5 widget'ı ana ekrana yerleştirmenizi sağlıyor.

- Ses Dengesi : Artık kulaklıkların her biri için ses dengesi ayarlanabiliyor.

- Kurulum Sihirbazı : Telefonu her açışınızdan sonra yardımcı menü açılıyor.

- Kolay Fotoğraf Yakalama : Kamera ön izlemesinde cihaz size kaç tane yüzü tanıyabileceğini belirtiyor.

Güncellemesi yarıda kesilen kullanıcılar aşağıdaki yolları deneyebilirler.
- Telefonun Kies baglantısını kesin.
- Kies'de Troubleshoot connection düğmesine basın. Kies sürücülerini update edecek.
- Tekrar deneyin.

Sorun devam ederse Türkiye romunu bilgisayarınıza indirip Odin ile de kurabilirsiniz.
rom : http://hotfile.com/dl/190036861/64dcf56/...1.zip.html
Odin 3.04 : http://www.mediafire.com/?xjhljjtacd9ld8n

Yükleme Adımları :

1) linklerden rom ve odin dosyalarını indirin.
2) telefonu kapatın ve 3 tuş kombinasyonu ile ( açma kapama - ses kısma - home tuşuna) aynı anda basın, uyarı ekranı çıktıktan sonra 1 kere ses yükseltme tuşuna basıp download moduna gelin.
3) odin programını açın, telefonu usb ile pc ye bağlayın
4) odin programı telefonu görünce odin içinde ekranın üstünde sol tarafta küçük ekranda sarı yada mavimsi bir renk gözükücek, bu odin telefonu gördüğü anlamı taşıyor.
5) rardan çıkardığınız tek dosyalı rom dosyasını masaüstüne çıkarın
6) Odin programında PDA kısmına, masaüstüne çıkardığınız rom dosyasını gösterin
7) starta basıp bekleyin, tahminen 4-5 dk içinde romu yüklemiş olacak ve telefon yeniden başlatılmış olacaktır.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi