What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GeForce 190.38 beta sürücüleri çıktı...

Big Bang II kod adıyla anılan ve önemli yeniliklerle birlikte gelen GeForce 180 sürücü ailesinin ardından hazırlık çalışmaları devam eden yeni nesil ekran kartları için Big Bang III kod adıyla GeForce (Release) 200 sürücü ailesini duyurmayı planlayan Nvidia, mevcut ekran kartları için GeForce 190 serisine geçiş yaparak sürümü numarası 190.38 olan beta aşamasındaki yeni sürücüsünü kullanıma sundu.

[Resim: 5LcPn.gif]

Microsoft tarafından 22 Ekim'de lanse edilecek Windows 7 işletim sistemiyle de uyumlu olan 190.38 sürüm numaralı yeni beta sürücüsü önemli bazı yeniliklere sahip. Yeni sürücü ile birlikte Nvidia, sürücü kontrol panelinde bazı değişiklikler yapıyor. Görüntü ayarları kısımda yapılan güncellemelerle TV veya HDTV kullanımında renk ayarlarının kontrol edilebileceği ayrıca sinyal formatı ve çözünürlüğün değiştirilebileceği belirtiliyor. Sürücü kontrolüyle ilgili üzerinde durulan bir diğer önemli yenilik ise güç yönetim ayarlarında, kullanıcılar için gelişmiş kontrole olanak tanıyor. Eklenen yeni güç yönetim moduyla birlikte, Adaptive ve Prefer Maximum Performance olmak üzere iki farklı güç yönetim ayarı seçilebiliyor.

GeForce 190.38 sürücü ile gelen yenilikler;
  • OpenGL 3.1 desteği.
  • CUDA 2.3 desteği ile GPU tabanlı hızlandırma desteği sunan uygulamalarda performans artışı.
  • GeForce 9 serisi ve üstü ekran kartlarında kullanıcı kontrolüne olanak tanıyan yeni güç yönetim özellikleri (DivX ve OpenGL uygulamalar için).
  • Kontrol paneliyle ilgili çok sayıda yeni özellik ve daha önce rapor edilen hatarın düzeltilmesi.
v9.09.0428 sürüm numaralı PhysX yazılımıyla gelen ayrıca GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200 serisi ekran kartlarına ve ION platformuna destek veren GeForce 190.38 beta sürücüsü, mevcut modellere ek olarak GeForce GT 100, GeForce G 210 ve ION LE (ION 'un kırpılmışı) gibi yeni çözümlere de destek sunuyor.

NVIDIA GeForce 190.38 BETA sürücüsünü indirmek için;

Windows XP 32bit
Windows XP 64bit
Windows7 - Vista 32bit
Windows7 - Vista 64bit
Alıntı