What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Günde 3 Hurma Yemenin Faydaları
#1

Günde 3 hurma yemenin vücuda faydaları.

[Resim: mLkByy.jpg]

Sindirim Sistemini Geliştiriyor

Hurma, çözünür fiber içerir. Çözünür fiberler sağlıklı sindirim için gereklidir. Çünkü, sindirim sistemine su sağlar. Bu da kabızlık çekmenizi önler. Hurmada bulunan potasyum, mide bozulmasını ve ishali tedavi eder. Hurma, kahve renginden de anlaşılacağı gibi, (kahverengi yiyecekler her zaman sindirime iyi gelir) sindirim sistemi dengeleyicisidir. Hurma ayrıca, midedeki iyi bakteriyi güçlendirir.

Kansızlığı tedavi edip, önler

Kansızlık, pek çok insanın ortak bir problemi. Ben de zaman zaman kansız kalmışımdır. Hurma demirin mükemmel kaynağıdır ve dolayısıyla demir ihtiva eden hurma kansızlığı tedavi etmeye yardımcı olur. Kansızlık sizi bitkin hissettirebilir, o yüzden demir seviyenizi hurma ile arttırın!

Kemik, Kan ve Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Hurma magnezyum, manganez, selenyum içerir.Selenyum açısından zengin olan yiyeceklerin kanseri önlediği bilinmektedir. Bu mineraller ayrıca kemiklerimizin ve kanımızın kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlamak için gereklidir. Yiyecek listenize hurmayı da ekleyerek kemiklerinizi kuvvetlendirin! Tadı da harikadır!

Enerjinizi Arttırır

Hurma doğal şeker deposudur. Fruktoz, sakaroz ve glikoz içerir. Enerjinizin çabuk artmasını istiyorsanız, hurma mükemmel bir öğleden sonra atıştırmasıdır. Enerji barlarını bırakın ve bunu yerine bir kaç tane hurma yiyin. Hurmanın içindeki fiberlerin gücü, diğer herhangi bir tatlıyı yedikten sonra tipik olarak deneyimlediğiniz çözülmeyi yaşatmadan sizi güçlendirir, enerji verir.

Kalp Sağlığına iyi gelir

Hurmada bulunan potasyum felç riskini azaltır ve Yiyecek listenize hurmayı ekleyerek düşük dansiteli lipoprotein (LDL) kolestrolü düşürebilir. Hurma tüketimi kötü kolestrolü düşürür ve kalbi sağlam tutar.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi