What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hakkı Devrim Müslümanlardan özür dilesin!
#1

[Resim: 111112-113949-396717-CB.jpg]


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, köşe yazarı Hakkı Devrim'in bir televizyon programında Hz. Muhammed (sav) ile ilgili söylediği sözler nedeniyle tepki gösterdi. Hakkı Devrim'in bir televizyon programında Hz. Peygamber (sav)'e yönelik sarf ettiği "kabile şefi" sözünü çok çirkin, yakışıksız bulduklarını belirten Ünal "Kendisini kınıyoruz. Aynı programda Sayın Yaşar Nuri Öztürk'ün müdahalesine rağmen açıkça sözlerinden vazgeçmemesini de anlayamıyorum. Hakkı Devrim Müslümanları incitmiştir. Özür dilemelidir." dedi.

Dini ve milli değerlerle alay etmenin bu konuda hassas davranmamanın nezaketsizlik olduğunu belirten Ünal "Dini ve milli değerlerimizle alay edici veya küçültücü anlama gelecek bir söz, bir davranış, toplumumuz tarafından hoş karşılanmaz. Müslüman olsun veya olmasın bütün insanların Peygamberimiz Efendimizden (bu peygamberlik öncesi bile olsa) saygıyla bahsederken özellikle toplumun önünde olan insanların buna riayet etmemeleri üzücü bir durumdur. Bu her şeyden önce bir nezaketsizliktir. Bu itibarla insanlarımızın duygularını rencide etmeye kimsenin hakkı ve haddi bulunmamaktadır." dedi.

Güzel konuşma doğru telaffuz etme dersi vermekten daha çok doğru ve saygılı konuşmanın önemli olduğuna dikkat çeken Ünal, şunları kaydetti: "Hakkı Devrim toplumda her televizyon programında güzel konuşma, doğru telaffuzla ilgili uyarılar yapan birisi olarak biliniyor. Fakat bu çirkin sözleri gösteriyor ki onun da doğru söyleme ve saygılı konuşmayı öğrenmeye ihtiyacı var. Bunlar bizce doğru telaffuzdan çok daha önemlidir. Devrim, bunlara dikkat etsin. Devrim, çirkin sözleri ile ayıp etmiştir. Bir an önce bir açıklama yaparak Müslümanlardan özür dilemelidir."
#2

ALLAH bildiği gibi yapsın bu soytarıyı.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#3

Akıl yaşta değil baştadır diye ATALARIMIZ boşuna dememiş. ALLAH ıslah etsin bunları yav
#4

Elin Danimarkasında adamlar Peygamber Efendimize hakaret edince hakaret ettiğine pişman ediliyor.bu lavuk çıkmış neredeyse tamamı müslüman olan bir ülkede böyle saçmalayabiliyor.gerçekten ilginç.ibreti alem için buna bi güzellik yapmak gerekir.
#5

Allah ıslah etsin kim bilir kimlere uşaklık yapıyor....
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi