What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iOS 8 'in yenilikleri
#1

Kimilerine yavaş gelsede yenilenen işletim sistemi iOS’u iOS 8 sürümüne güncelleyerek kullanıcılarına sundu. Detaylarını incelemek üzere iOS 8 ile tanıtılan uygulamalara bir bakalım;

[Resim: Q7RpUJw.jpg]

iCloud Drive
[Resim: BkBuQuQ.png]

Google Drive benzeri bir servis olan iCloudDrive tüm dosyalarınızı iCloud’a aktararak yedeklenmesini sağlıyor. iOS ve OSX cihazlarında kullanılan servis, Windows işletim sistemine sahip cihazlarda da görüntüleyebiliyorsunuz. Bir Apple cihazı üzerinden yapmış olduğunuz değişiklik, diğer Apple cihazlarında da görünüyor. Geçenlerde hacklenen ve hollywood yıldızlarının özel resimlerininin sızdırıldığı servis.

Family Sharing
[Resim: RcyqcUt.png]
Herhangi bir iOS cihazına aile üyelerini ekleyerek paylaşım yapmayı sağlayan bir uygulama. Aynı zamanda son zamanlarda artan küçük çocukların uygulama satın almaya yönelik adımlarını göz önünde bulunduran Apple, kullanıcı güvenliğini yine düşünerek Çocuk kullandığı iOS cihazı üzerinden uygulama satın almak istediği zaman Ebeveyninin iOS cihazına giden bildirim sayesinde uygulamanın indirip indirilmemesine karşın onay bildirimi gönderiyor.

quicktype İcon
[Resim: hwN5ZQf.png]
Android cihazlarda kullanılan yazmak istediğiniz kelimenin tamamlanmış halini gösteren uygulama, yazdığımız kelimeyi klavyenin üst kısmından seçerek daha hızlı bir şekilde mesaj yazmanızı sağlıyor. Kısaca söylemek gerekirse iOS 8 ile birlikte klavye artık daha gelişmiş ve kullanıcılarına daha iyi bir tahmin sistemi sunmuş oluyor.

Design İcon
[Resim: yQj2N4L.png]
Apple kullanıcılarının iPhone’da uzun zamandır beklediği bir özellik olan Design, bildirim merkezinde yapılan geliştirmeler ile gelen mesaja uygulamaya gitmeden cevap yazıp gönderebiliyorsunuz.

iMessages
[Resim: TlRtH8b.png]
iMessages artık Whatsapp ikizi bir uygulama oldu diyebiliriz. Çünkü iMessages üzerinden artık sesli ve videolu mesajlar gönderebiliyor, Gruplaşma özelliği ile mesajlaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda mesaj içerisinde konumunuzu da paylaşabiliyorsunuz.

Continuity İcon
[Resim: 7x84MXF.png]
Apple bu uygulama ile iPhone ya da iPad’inizden Mac’te bırakmış olduğunuz işinizi iPhone’nunuz üzerinden gelen çağrıyı Mac bilgisayarınız ya da iPad üzerinden cevaplayabilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda Sms konuşmalarınızda iOS cihazlarınızda görüntülenebiliyor.

Bunların yanında iPhone'un kilit ekranındaki "Kilidi açmak için kaydırın" ibaresi, iOS 8'de sadece "kilidi aç"a dönüşüyor. Apple Store’a gelen bir diğer özellikte geliştiriciler için olanı, artık Apple Store’Ada yayınlanmış olan uygulamalarınızı tanıtacağınız kısa videolar ekliyor olabileceksiniz.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi