What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kanal Bulma Sorunu

Dvbdreamın hazır kanal listesini kullanın bakalım sinyal alabiliyormusunuz bulamadığınız kanalı.Eğer sinyal alamıyorsanız birde herhangi bir çalışan uydu alıcısında deneyin anteni eğer uydu alıcısında çalışıyorsa kanallar sorun kartta olabilir.
Alıntı

ya dvbdream 1.5 var bende,sinyal geliyor fakat kanal bulmuyor lütfen yardımcı olun, kafayı yicem.simdiden tesekkürler
Alıntı

ben de dvb dream e yeni gectim,prog dvb kulanıyordum daha önceden.
3 adet uydum var .(turksat, w3a eutelsat ve hotbird.)Prog dvb de butun uyduları sorunsuz ızleyebılıyorum ama dvb dream de sadece turksatı izleyebiliyorum.diğer uydulardaki kanalların cok azını buluyor ve izleyebiliyorum.
Alıntı

arkadaşlar disec ayarını yanlış yapmışım bugün düzeldi.Yalnız Digitürkteki hd yayınları alamıyorum.Acaba hd lnb kullanmadığımdan olabilir mi,?
Alıntı

(01-10-2010, 0:17)hibo demiş ki:  arkadaşlar disec ayarını yanlış yapmışım bugün düzeldi.Yalnız Digitürkteki hd yayınları alamıyorum.Acaba hd lnb kullanmadığımdan olabilir mi,?

Piyasada bulunan eski yeni tüm Universal LNB ler HD yayınını alır, söz konusu HD olunca iş alıcı tarafta uyumlu olması gerekiyor. HD uyumlu uydu alıcıları ve kartlarının Tunerleri DVB- S2 özellikli olması gerekiyor. DVB-S2 tuneri olmayan SS2 lerde kendi standart tuner özelliği ile DVB-S tuner üzerinden yayın yapan HD ready yayınlarını alabilir. Dijitürk'teki HD yayınları full HD DVB-S2 uyumlu uydu alıcıları ve kartları ile izlenebilinir, o yüzden SS HD2 kart lazım.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(29-08-2010, 17:33)emre demiş ki:  diseq ayarını yaptın mı.. uydu ekipmanını yaz ona göre diseq ayarı söyliyim.

Hocam şu diseq ayarını banada söylermisin ?

AverTV Glaxy (A816) kullanıyorum ;

cihazı 2.5.6 versiyonlu, BDA DVB-s olarak görüyor (bu ne anlama geliyor bilmiyorum ama)
  • Çift Çanak
  • 1. Çanak Türksat
  • 2. Çanak (3 LNB'li) Hotbird, Sirius, Astra
  • Kurulurken bana bir sıralama verdiler ; Türksat, Hotbird, Sirius, Astra

Teşekkürler !

Alıntı

dvbviewer için diseq ayarları videoda http://www.skystar-2.com/video.htm
Alıntı

DVB Dream kullanmak istiyorum
Alıntı

yaw ben win7 avermedia a706 dvbs kart var 4 lü disecde port hotbird port 2 türksat..progr dvb son versiyon 6.46 kanal taramada port 2 den taradığımda port 1 de olan uydunun kanlları karışıyor bu sorunu bir türlü çözemedim acaba tv kartındamı sorun var yeni aldım 6 ay oldu.kaboloları değiştirdim değişrmediğim tek lnb kaldı. yukarı çıkıyorum sinyel türksaat 80-83 aşağı iniyorum bazı transponderlerde 25 kadar dşüşüyor.tek kafmaın tkaıldığı acaba disec yaması mı atmam gerekir
Alıntı

aynı sorun bende var ama forum yöneticileri sağolsun cok ilgilendiler...

bu yuzden kendinizi fazla yormayın....

aşağıdaki linke girdiginizde anlarsınız...

http://forum.skystar-2.com/windows-de-sk...-2541.html
Alıntı