What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kod adı: BBG
#1

MOSSAD'ın, iPhone kullanıcıların bedava konuşmasını sağlayan Viber adlı program sayesinde dinleme' ve 'fişleme' yaptığı ortaya çıktı. Program, kullanıcının her hareketini de BBG gibi izlenmesini sağlıyor.
[Resim: uyNLR.jpg]Dünyanın neresinde olursa olsun iPhone sahipleri, 'Viber' programıyla bedava konuşuyor. Ancak bu programın İsrail'e hizmet ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Viber adlı programı Iphone'a yükleyenler, konuşma sırasında operatörleri devreden çıkartıyor. Bu da onları savunmasız kılıyor. Cep telefonunuzdaki özel dosyalarınız da MOSSAD'ın hazırladığı bir sistem tarafından izleniyor. SMS ile Multi SMS'leriniz de inceleniyor ve kaydediliyor. Sistemin içeriği o kadar güçlü ki, 'Viber' yardımıyla konuşurken özel olarak hazırlanan 186 kelimeden (İsrail, MOSSAD, Netenyahu, Tevrat, bomba, ölüm gibi) herhangi birini telaffuz ederseniz, hemen dinlemeye takılıyorsunuz. Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh, artık savaşların 'Siber' olacağını açıklamıştı. Bu konuda da İsrail'in son derece güçlü olduğuna dikkat çeken Hersh, adeta 'Viber' ve İsrail bağlantısını doğruluyor.

Viber'in her 24 saate 150 bin kez indirildiği düşünülürse, tehlikenin boyutları bir hayli fazla. Bu sistemi tasarlayanların ise 3 MOSSAD hacker'ı olduğu belirtildi. Kaynak: Takvim

Yorum: Bu haber etekleri tutuşan GSM operatörlerinin üfürmesi olabilir. Fakat bu tarz programlarla dinleme yapılması mümkün.
Konu Kilitli




Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi