What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kombide ekonomik ısınma yöntemi
#1

Kombi sahiplerinin yüzde 72'si yanlış kullanım nedeniyle fazladan doğalgaz faturası ödüyor. İşte faturayı düşürecek ekomik ısınma yöntemleri
Kışın en soğuk geçtiği ocak ve şubat aylarına yaklaştığımız ve ısınma ihtiyacımızın giderek arttığı şu günlerde ısınmanın ekonomik yolları da kafamızı kurcalayan sorulardan biri haline gelmeye başladı.

Doğalgazın Türkiye geneline yayılmasıyla kombi kullanımındaki artış faturaya yansıyınca tasarruf daha da önemli bir hale geldi.

Alarko Carrier tarafından yaptırılan Kombi Kullanım Alışkanlıkları Araştırması, tüketicilerin kombi kullanımında yaptığı yanlışları ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarını değerlendiren Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı Kemal Bıçakçı, kombilerin doğru kullanımının ve periyodik yaptırılan bakımın yüzde 15'in üzerinde tasarruf sağladığını belirtti.

Kombilerin kaç derecede çalıştırılacağı, hem konfor şartları hem de enerji ekonomisi açısından önem taşıyor. Bıçakçı, Türk halkının yalnızca yüzde 28'inin kombilerini doğru ve ekonomik kullandığına dikkat çekti.
815 kişi ile görüşerek yapılan araştırmaya göre, kullanıcıların yüzde 24,9'u evdeyken ve evden çıkarken kombilerini normal ısı derecesinde açık tutuyor.

Yüzde 18,7'si, kombilerini evdeyken normal ısı derecesinde tutarken, dışarı çıkarken kapatıyor. Oysa kombilerin evde iken normal ısı derecesinde çalıştırılması, evde olunmadığı zaman ise ekonomi sıcaklığına getirilmesi tavsiye ediliyor.

Araştırma, Türk halkının yalnızca yüzde 28,1'inin kombilerini buna uygun, doğru ve ekonomik şekilde kullandığını gösteriyor. Katılımcıların yüzde 61'i gece yatarken de kombilerini aynı ısı ayarında bırakırken, yüzde 39'u kombilerinin ısı ayarlarını ekonomik seviyeye getiriyor.

Ekonomik kullanım için gece yatarken de kombinin ısı ayarını düşürmek gerekiyor.

Gece, kombisi tamamen kapatılan bir evin, gündüz istenilen konfor sıcaklığına gelmesi için harcanacak enerji, gece evin ekonomi sıcaklığında tutulması için harcanacak enerjiden daha çok oluyor. Tüketicilerin yüzde 24,8'inin, kombilerini, 60 santigrat ve üzerinde çalıştırdığını gösteriyor. Kombinin 60 santigrat ve üzerinde çalışması, evin yaklaşık 23-24 santigrat sıcaklıkta tutulduğu anlamına geliyor. Bu da yüzde 18-24 arasında fazla yakıt tüketildiğini ortaya koyuyor.
Alıntı
#2

Önemli bir konuya parmak basmışınız.Teşekkürler paylaşım için.
Alıntı
#3

daha açıklayıcı bilgiler olsaymış daha iyi olacakmış yine de paylaşımın için teşekkür ederim.
Alıntı
#4

Teşekkürler paylaşım için.
Alıntı
#5

ben hala kombiyi açmıyorum.sağolsun alt katta fırın var
Alıntı
#6

(04-12-2011, 17:58)s.acilen demiş ki:  ben hala kombiyi açmıyorum.sağolsun alt katta fırın var

bir an imrendim ama yazında o evde oturulmaz
Alıntı
#7

kombi kullanımında evdeki izolasyonunda önemi çok büyük ben kışın bile 45 dereceyi aşmıyorum
Alıntı
#8

(04-12-2011, 21:45)cemocem demiş ki:  kombi kullanımında evdeki izolasyonunda önemi çok büyük ben kışın bile 45 dereceyi aşmıyorum

izolasyon çok önemli bu iş suyla olmaz aslında peteklere yağ basmak lazım.
Alıntı
#9

(04-12-2011, 21:50)emre demiş ki:  izolasyon çok önemli bu iş suyla olmaz aslında peteklere yağ basmak lazım.

aslında peteklere yağ basmak banada mantıklı geldi ama o sistemi çalıştıracak kombi üretilmesi lazım ayrıca gaz dağıtan şirketlerin işine gelmez bu iş, tüketici kar etsin istemezler..
Alıntı
#10

(04-12-2011, 17:58)s.acilen demiş ki:  ben hala kombiyi açmıyorum.sağolsun alt katta fırın var

Binanın altında fırın varsa, binanın taşıyıcı betonları zaman içinde dayanımını yitirmeye başlar. Depremde ilk yıkılan binalar alt katında fırın olan binalardır.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi