What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG LED TV en iyi görüntü ayarları
#1

LG Led TV sahipleri için fabrika ayarları yani default ayarlar pek iyi değil fakat LG TV ler de ki ayrıntılı görüntü ayarlarını kullanarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek sizde odanızın gündüz ve gece durumuna göre gerçeğe en yakın görüntüyü elde edebilirsiniz. Buna kalibrasyon deniyor. Amaç gerçeğe en yakın görüntüyü elde edebilmek.
Ayarlar 02:00 dan itibaren başlıyor. Menu ingilizce ama videoya göre  kolayca yapabilirsiniz. Deneyerek bazı ayarları değiştirebilirsiniz örneğin bende True Motion kapalı yerine "Kişisel 4" ayarı hareketli görüntülerde kırılma olmadan hızlandırma sağlayabiliyor.

Tüm ayarların ayrıntılı açıklamaları için bu siteyi kullanabilirsiniz. http://www.myperfectpicture.tv/

Yapmanız gereken Videodaki ayarlara sadık kalarak eğer karanlık olduysa sadece ortam aydınlığına göre karanlık veya çok aydınlık geldiyse Arka ışık, Kontrast, Parlaklık (backlight - contrast - brightness) sadece bu üç ayarı kendinize göre optimize etmeniz. Gündüz aydınlık oda da biraz karanlık kaçarsa bunun için dediğim üç ayarı oynamanız Expert2 (Kişisel2) ye kaydetmeniz işinizi görür. Gündüz Expert2 Akşam Expert1 gibi.

Film ayarlarını çoğu kullanıcı unutmakta çünkü Menüden girdiğiniz ayarlar sadece TV kanalları için USB den izlediğiniz Video Film ayarları kumandanın altındaki Q.Menu düğmesine basarak giriliyor ve ayrı kaydediliyor.

Film Modunda Görüntü Modu Canlı yapın. Göz sağlığınız için arka ışığı 100 e getirmeyin.
Arka ışık 80
Kontrast 80-90
Parlaklık 60-70
True motion kişisel 4
Diğer ayarlar videodaki gibi. 

Ayar yaparken HD bir kanal film de yüksek bitrateli HD bir film olsun. Sizde deneyimlerinizi lütfen paylaşın.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi