What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mayınlı arazide 4 trilyon dolarlık petrol iddiası
#1

[Resim: egwg8o.jpg]

Mayın çıkarma konusunda uzman Pekkan Şirketler Grubunun Başkan Yardımcısı Adnan Volkan Pekkan, Suriye sınırındaki mayınlı arazide en az 4 trilyon dolarlık petrol rezervi olduğunu öne sürdü.

Mayın temizliği konusunda BM Başarı Sertifikası sahip olan Pekkan Şirketler Grubunun Başkan Yardımcısı Adnan Volkan Pekkan, ''Bu petrol çıkartılırsa bölgede terör kalmaz'' dedi.

Sınırdaki mayınlı arazide en az 4 trilyon dolarlık petrol rezervi bulunduğunu savunan Pekkan, ''Petrol oldukça derinde ama kalitesi çok yüksek. Bu petrol çıkartılırsa bölgede terör kalmaz. Diyarbakır İstanbul'dan güzel olur'' diye konuştu.

Mayının temizlenmesinden ziyade oradaki petrolün peşine düşülmesi gerektiğini anlatan Pekkan, şöyle konuştu:

''Biz İngiliz partnerimizle birlikte orayı temizlemeye talibiz. Şirketimiz mayın temizleme konusunda BM'den sertifika almış dünyadaki 5-6 şirketten biridir. Biz burayı son teknolojik cihazlar yardımıyla 3 yıl içinde temizleriz. Bu işin maliyeti konusunda telaffuz edilen rakamların çok daha aşağısında temizleriz.
#2

Tayyip'in neden bu kadar kiraya verme hususunda ısrarcı olduğunu açıklar nitelikte...
#3

Ben bunu yaklaşık 4 yıl önce TRT de bir belgeselde MTA Genel Müdür'ünün konuşmasında duymuştum.Suriye sınırında petrol var diyordu.Arkadaşlar bence İsrail büyük elçisi haberlerde TBMM ye gidip CHPlilerle görüştü diyorlardı.Onlarda rüşvet verdielr bir hepsi karşı çıktı ama bazıalrıda rüşvet karşılığında onaylanmasında gizlice oy kullandı.Mantıken düşüencke olursak Türkike'nin kuzeyinde petrol var (Rusyada),Güneyin'de var (ırakta,iranda),Doğusunda var(Azerbaycanda...) Peki nasil bir jeolojik oluşumdurki bir parçanın her yerinde petrol oslun ortasında olmasın.Tabiki Türkiye'de petrol var en çok Diyarbakır'da.PKK bahanesiyle çıkarttırmıyorlar.Zaten anlaşmaya göre çıkarılan petrol geliri'inin % 1 Türkiye'ye ait oluyor.Çıkarttırsalar ne olur sanki.Çok çok paylaşamazlar birbirelirni yerler Big Grin)) Ben size bişi söleyim i Türkiye'nin geri kalamsının tek sebebi var.Başımızdaki pısırık insanlar.Adam çuvallar askerimizi, müzük notası değil bu derler.Terör denen melanette 1 günde biter 1 günde.Yeterki başımızdaki gaflet,dalalet,hıyanet içinde bulunan,Milli menfaatlerimizi müstevirlerinin siyasi emelleriyle kirleten.ABD kuklası namusuz insanlardan bu ülkeyi temizleyelim.İşte o zaman en çağdaş ülke biz oluruz.Bazı salt beyinliler de AB'ye girecez ülke çağdaş olacak diye tuturuyor.Oysaki hangi ülke vardırki ecnebilerin nasihatlarıyla yükselebilsin,hangi ülke vardırki ecnebilerin desteğiyle çağdaşlaşmış.Tarih böle bir hadiseyi kaydetmemiştir...
#4

(24-06-2009, 17:59)yunusbeen demiş ki:  Ben bunu yaklaşık 4 yıl önce TRT de bir belgeselde MTA Genel Müdür'ünün konuşmasında duymuştum.Suriye sınırında petrol var diyordu.Arkadaşlar bence İsrail büyük elçisi haberlerde TBMM ye gidip CHPlilerle görüştü diyorlardı.Onlarda rüşvet verdielr bir hepsi karşı çıktı ama bazıalrıda rüşvet karşılığında onaylanmasında gizlice oy kullandı.Mantıken düşüencke olursak Türkike'nin kuzeyinde petrol var (Rusyada),Güneyin'de var (ırakta,iranda),Doğusunda var(Azerbaycanda...) Peki nasil bir jeolojik oluşumdurki bir parçanın her yerinde petrol oslun ortasında olmasın.Tabiki Türkiye'de petrol var en çok Diyarbakır'da.PKK bahanesiyle çıkarttırmıyorlar.Zaten anlaşmaya göre çıkarılan petrol geliri'inin % 1 Türkiye'ye ait oluyor.Çıkarttırsalar ne olur sanki.Çok çok paylaşamazlar birbirelirni yerler Big Grin)) Ben size bişi söleyim i Türkiye'nin geri kalamsının tek sebebi var.Başımızdaki pısırık insanlar.Adam çuvallar askerimizi, müzük notası değil bu derler.Terör denen melanette 1 günde biter 1 günde.Yeterki başımızdaki gaflet,dalalet,hıyanet içinde bulunan,Milli menfaatlerimizi müstevirlerinin siyasi emelleriyle kirleten.ABD kuklası namusuz insanlardan bu ülkeyi temizleyelim.İşte o zaman en çağdaş ülke biz oluruz.Bazı salt beyinliler de AB'ye girecez ülke çağdaş olacak diye tuturuyor.Oysaki hangi ülke vardırki ecnebilerin nasihatlarıyla yükselebilsin,hangi ülke vardırki ecnebilerin desteğiyle çağdaşlaşmış.Tarih böle bir hadiseyi kaydetmemiştir...

Bu %1'inin Türkiyeye kalması hangi anlaşmaya göre biraz açarmısın. Sonuçta yeraltı kaynaklarını devlete ait değilmi?

Türkiyenin çevresinde petrol var, bu bilinyor ama kalitesiz diyorlar. Örneğin İTÜ'den Prof. Abdurrahman Satman bu konudaki bir yazısı:
http://atlas.cc.itu.edu.tr/~pdgmb/docume...etrol.html

Ama tabi buna Suriye sınırındaki iddia edilen petrol yatağı dahil değil...

Mayın yasasının iptali için MHP ve DTP'de CHP'yi destekleyerek Anayasa Mahkemesine iptal için başvurdular. İnşallah Anayasa Mahkemesi iptal eder.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj Kaan Sparrow
17-08-2011, 19:39Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi