What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mısır Şurubu Tehlikesi
#1

Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu en fazla şeker ihtiva eden ve gıda sanayinde tatlandırıcı olarak tonlarca kullanılan bir madde.

[Resim: 28wmT6i.jpg?1]

Çoğu şeker glikoz ve fruktozdur ve birarada bulunurlar ve Mısır Şurubu kimyasal olarak değişikliğe uğramış ve ayrışmıştır ve bu fruktoz direk olarak karaciğere gider, anahatlardan direk karaciğere ulaşır ve lipogenez (yağ oluşumu) diye tanımlanan karaciğerde yağlanmaya sebep olur.

Sonrası diyabetiğe-şeker hastalığına yol açar. Bu da; prediyabet (şekerli diyabete yol açabilecek düşük glukoz tolerans durumu) ve tip 2 diyabettir (şeker hastalığı) ve bu da pek çok epidemik kalp hastalığına, kanserlere, demansa (bunamaya) ve tabii ki şeker hastalığına kadar uzanır.

Dolayısıyla, aldığımız besin gıdalarının içinden bir tanesini çıkarıp atmak gerekirse, bu Mısır Şurubu olmalıdır ki bu bizim için fazlasıyla büyük bir fark yaratacaktır. Çünkü, bunun yiyecekler içinde çok fazla bir hacmi var. Ortalama 566.99 gram soda-gazoz-kola da 15 çay kaşığı şeker bulunmakta ve bunun tamamı Mısır Şurubu ve ortalama bir çocuk günde bunu iki doz içmekte! Ve şu da bir gerçek ki; bugün bizim tükettiklerimiz inanılmaz derecede toksik seviye içermektedir.

Mısır Şurubu’nu kesmemizi gerektiren bir başka sebep de onların içinde bulunan üretimde kullanılan kimyasal kontaminantlar ki bunların bazılarını biliyor, bazılarını da bilmiyoruz!

Örneğin bildiğimiz şey; Mısır Şurubu özünü çıkarmak için klor alkali kullanılmaktadır ve bu civa içermektedir ve içeceklerdeki Mısır Şurubu’nda inanılmaz miktarda civa bulunduğu tespit edilmiştir. Arar ara, nadiren içildiğinde bir problem olmayabilir ama bu ülkede ortalama bir kişi 20 ve üzeri çay kaşığı Mısır Şurubu almakta ve bu da çok fazla Mısır Şurubu demektir ve zamanla da vücudunuzda ağır metal birikimi olucaktır.

Bir başka sebep; Mısır Şurubu'nu spektrografta analiz ettiğinizde, kimyasal bileşenlerine baktığınızda ne olduğunu bilmediğiniz kimyasallar tespit edilmiştir.

Dolayısıyla, sağlıklı kalmak istiyorsanız, kronik hastalıklardan kurtulmak istiyorsanız, obezite salgınını azaltmak, durdurmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en önemli şey; kendi ve çocuklarınızın beslenme düzeninizden Mısır Şurubu’nu çıkarmaktır.

Şimdi mutfağınıza gidin ve dolabınızı açın ve içinde bulunan tek tek her bir gıdanın etiketine bakıp, evinizde kaç tane üründe Mısır Şurubu olduğunu belirleyin. Sonra bunları atın ve bu gıdaların yerlerine Mısır Şurubu içermeyenleri alın. Biraz şeker kullanmak istiyor musunuz? Güzel, az miktarda, biraz kullanın, yiyeceklerinize katın. Ancak eklenmiş şekerli yiyecekler kullanmayın.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj Metin
14-01-2013, 13:28
Son Mesaj emre
17-01-2011, 19:38Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi