What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Monitörünüzü kapatmanın 3 yolu
#1

Bu işin çok daha iyi yolları var!Bilgisayar monitörleri azımsanmayacak derecede güç tüketirler. Dolayısıyla ihtiyaç duymadığınızda ekranı kapatarak enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Ancak Windows, bu iş için kullanımı kolay bir kısayol sunmuyor.
Bu sorunun birkaç çözümü var. Örneğin monitörünüzü elle kapatabilirsiniz. Ancak ekranınız farenizi hareket ettirdiğinizde uyanmayacaktır. Laptop'unuzun monitörünü kapatmanız ise mümkün değildir veya bu özellik bir yerlerde gizlidir. Laptop'unuzun kapağını kapattığınızda ekranın kapanmasını sağlayabilirsiniz, ancak bu da elle müdahale gerektirmektedir.
Uygulanması daha kolay çözümler
Sleeper adındaki uygulama, ekranınızı kapatmanızı sağlıyor, herhangi bir yükleme de gerektirmiyor; belleğinizde yer kaplamıyor. Uygulamaya bir kısayol tuşu atayarak veya simgesine çift tıklayarak monitörünüzü kapatabilirsiniz.
Kısayol tuşu oluşturma: Öncelikle uygulama için masaüstünüzde bir kısayol oluşturun. Bu kısayolun Özellikler sayfasına, oradan Kısayol sekmesine gelin. Kısayol tuşu alanından dilediğiniz bir klavye kısayolunu bu eylem için atayabilirsiniz.
NirCmd
Küçük bir komut satırı aracı olan NirCmd, monitörü kapatmak dahil birçok görevi yerine getirebiliyor.
NirCmd'yi Windows 7'de yüklemek için nircmd.exe'ye sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın. Şimdi "Copy To Windows Directory" düğmesine basın. Çıkan kutucukta Evet seçeneğine tıklayın.
Artık NirCmd ile monitörünüzü kapatabilirsiniz. Şimdi bu işlem için bir kısayol oluşturacağız. Komut satırını açın (Başlat > cmd) ve aşağıdaki komutu girin:
nircmd.exe cmdshortcutkey "c:\temp" "Monitörü kapat" monitor off
c:\temp yerine kısyolun oluşturulmasını istediğiniz klasörün yolunu girebilirsiniz. "Monitörü kapat" ise oluşturulan kısayolun adı olacaktır, istediğiniz gibi değiştirebilirisiniz.
Monitor Off ile üç işlev bir arada
Monitor Off ise üç işlevi bir arada topluyor: Monitörü kapatmak, bunun için bir kısayol tuşu oluşturmak ve bazı ek tercihler yapabilmek (monitör kapandığında PC'yi kilitlemek, kapanma gecikmesi, ekran koruyucu çalıştırma gibi).
Aracın dezavantajı ise, diğer yöntemlerin aksine yüklenmesinin şart olması ve bellekte bir miktar yer kaplaması.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi