What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MSI 500 serisi anakartların tümü Smart Access Memory özelliğini destekleyecek
#1

MSI, X570, B550 ve A520 ürünleri de dahil olmak üzere 500 serisi anakart serisinin tamamının AMD'nin Akıllı Erişim Belleği (SAM) özelliğini destekleyeceğini duyurdu.

AMD'nin Ryzen 5000 ve Radeon RX 6000 serisi platformunun desteklediği temel özelliklerden biri olan ve oyun performansını artıran bu teknoloji şöyle çalışıyor;
Geleneksel Windows tabanlı bilgisayarlarda, işlemciler aynı anda grafik belleğinin (VRAM) yalnızca bir kısmına erişebilir ve bu da sistem performansını sınırlar.
PCI Express teknolojisinin temel bir özelliği olan Temel Adres Kaydı (BAR), ne kadar ayrık GPU bellek alanının eşleneceğini tanımlar.

[Resim: qj0TWOd.jpg]

AMD Akıllı Erişim Belleği ile, PCIe bant genişliği, belleği tam olarak kullanmak için veri kanalını genişletmek için kullanılır - performansı artırmak için darboğazı ortadan kaldırır. SAM, kağıt üzerinde, performansta ortalama %6 iyileşme ve daha yüksek çözünürlüklü dokular kullanan grafiklerde %11'e varan kazançlar sağlayabilir.


MSI, AMD 500 serisi yonga seti tabanlı anakartları için en son Beta BIOS'unun Akıllı Erişim Belleğinin tümünde etkinleştirilmesine izin verdiğini belirtiyor. Beta BIOS güncellemesini alacak desteklenen tüm anakartların listesi aşağıdadır:

[Resim: CepO4s8.jpg]

Akıllı Erişim Belleği desteği alacak toplam 32 MSI anakart var ve bunu sağlama prosedürü oldukça basit. Ana kartınızın destek sayfasına gitmeniz, 'Akıllı Erişim Belleği' desteğini ekleyen en son bios sürümünü indirip yüklemeniz ve ardından özelliği etkinleştirmek için ana kartınızın BIOS'una girmeniz yeterlidir. 

[Resim: c2690T2.jpg]

[Resim: w6jAQmB.jpg]

MSI'ın 500 serisi anakartları için, Akıllı Erişim Belleği Ayarlar > Gelişmiş > PCI Alt Sistem Ayarları üzerinden gidilerek etkinleştirilebilir. Bir kez daha, bu özelliğin çalışması için bir Ryzen 5000 CPU ve Radeon RX 6000 serisi GPU'ya birlikte ihtiyacınız var.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj ben_61
24-07-2009, 22:21Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi