What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mustafa Koç hayatını kaybetti
#1

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Spor yaparken kalp krizi geçiren Koç hemen Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Koç'a 40 dakika 'yeniden canlandırma müdahalesi' yapıldı. İlk müdahalenin ardından 56 yaşındaki Koç, bir helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği belirtildi.

[Resim: yLGybN.jpg]

Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerika hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun.

Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu Beykoz devlet hastanesine getirildi.

4 saat müdahale edildi, sabah 07.00 sıralarında oldu.

Yaklaşık yarım saat önce kaybettik.

Mustafa Koç Kimdir?
Türkiye'nin en zengin ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi, dünyanın en büyük sanayi şirketlerinden Koç Holding'in Başkanıydı. Mustafa Koç, 1960 yılında İstanbul'da doğdu. Türk sanayici ve iş adamı Vehbi Koç'un torunu, Rahmi Koç'un da oğluydu.

[Resim: 1Mp95B.jpg]

Mustafa V. Koç, Koç Ailesinin 3. Kuşak üyesi ve işadamıdır. ABD de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Çalışma yaşamına 1984'te Tofaşta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticarette Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

1992 yılında Koç Holdinge geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyinde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyinde yer almaktadır.

Cenaze Pazar günü yapılacak
Koç Holding Mustafa koç'un cenaze töreni ile ilgili de açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi; "Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii'nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecektir. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli'nde saat 16.00- 19.00 arası kabul edilecektir."

Allah Rahmet eylesin. Dünyada ki Misafirliği Sonlandı Beden Dahil Dünyada Kaldı.

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA/35)

Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah'tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (HADİD/20)
Alıntı
#2

Allah Rahmet Eylesin.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj Kaan Sparrow
25-12-2011, 21:03Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi