What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 2.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ölü Beyin Dokularını Canlandırdılar!
#1

[Resim: 2u8fl9s.jpg]

İngiliz bilim adamları felçli beyindeki ölü dokuları canlandırmayı başardı.
Tıp alanında çığır açan kök hücre çalışmalarında yeni bir adım daha atıldı.
İngiliz bilimadamları felçlilerin beyinlerindeki hasarı kalıcı olarak onarma yolunda önemli bir aşama kaydederek ölü hücreleri yenilediler.
Tıp alanındaki en önemli buluşlar arasında gösterilen kök hücreler, kendini yenileme özelliğine sahip, vücut içinde veya laboratuar ortamında uygun koşullarda farklı hücre ve dokuya dönüşebiliyor.
Bu hücrelerin tedavide kullanımıyla ilgili olarak sağlanan gelişmelere bir yenisi eklendi.
İngiltere`de King`s College`den bir grup bilimadamı yeni bir yöntemle beyindeki ölü hücreleri yenilemeyi başardı. Mike Modo ve ekibi vücutta çözünebilir polimerden yapılmış çok minik toplara yapıştırılmış kök hücreleri enjeksiyon yöntemiyle felç yüzünden ölmüş beyin dokularının üzerine gönderdi.
Deneylerde kök hücrenin yerleştiği ölü dokuların bir hafta sonra canlanmaya başladığı, bu hücrelerde kan akımının olduğu görüldü.
Bu gelişmenin dünyada her yıl 5 buçuk milyon kişinin ölümüne yol açan felcin tedavisinde önemli bir adım olduğu belirtiliyor.
Sürekli kendini yenileme özelliği sayesinde kök hücrelerin Alzheimer, diyabet, Parkinson, enfarktüs gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir ilerleme sağlayabileceği belirtiliyor.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi