What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pelin Batu'dan Kuran Yorumu
#1
Star 

[Resim: 5slMh.jpg]Pelin Batu'yu tanırsınız, emekli büyükelçi ve eski milletvekili İnal Batu'nun kızı ve HaberTürk ekranlarında Tarihin Arka Odası adında neye hizmet ettiğini anlamadığım bir program da, niye bulunduğunu anlamadığım bir bayan.

Bu engin bilgili bayan HaberTürk'teki program da İslam dinindeki emir ve yasaklar konusu tartışılırken Kur'an-ı Kerim'de yer alan emirlerin zamanla değişeceğini iddia etmiş.

Tam olarak şunları söylüyor;

"Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesala domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir. Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belli ki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor"

O zamanın şartlarında hijyen yok muş! günümüz de gayet güzel yapılabiliyor muş. İşte kapasite, işte yorum, işte çağdaş dünya görüşü, işte amerikalarda okumuş bir bayan.

Bu bayan kendini yüce ALLAH'ın aklıyla bir tutuyor. Ya da Kuran'ın ALLAH'ın sözü olduğuna inanmıyor.

Kuran'ı Kerim de ki haramların eksiksiz tümünün insanlara zararı vardır. Bunlar boşu boşuna haram edilmemiştir. Bunlar o günün şartlarında bilimsel olarak bilinemeyebilir, ama günümüz biliminde ki gelişmeler ile bazı yasakların arkasındaki gerçekler ortaya çıkmaktadır. Bize anlamsız gelen yasakların arkasında keşfedilmemiş türlü zararlar yatmaktadır.

Bakın Domuz Eti Neden Haram
Domuzlar en hızlı ve zayıf sindirim sistemine sahiptir. Yediği toksinleri tamamen temizleyemiyorlar. Bu da onlardaki toksinlerin domuz eti tükettiğiniz zaman size de geçmesine neden oluyor.


#2

Kendi fikrini söylemiş konu açacak kadar önemli ne var bunda? Başka fikirlere saygıyı öğrenseniz artık.!
Ayrıca domuz söylenildiği kadar lanet bir hayvan olsaydı neden yaratıldı ve müslüman olmayanlar neden yiyorlar ? bunu yiyen insanlar bizden daha mı kafasız ? Her konuda avrupa ve amerikanın gerisinde kalmış islam ülkeleri bir tek bu konudamı ileri gitmiş.....
#3

Pelin Batunun birşeyden haberi yok. Bir kere Kur'an-ı Kerim bugüne kadar değişmemiştir ve asla değiştirilemeyecektir. Kitabımız bir incil değil kulakdan dolma şeylerle dolu değil. Tarihte ingilizler Kur'an-ı Kerim'i
değiştirerek müslümanlar arasında yaymaya çalışmışlardır ama tabiki başarılı olamadılar ve olamazlarda. Şeytanın avukatlığını yaparsak belki bu kızda da öyle bir niyet olabilir.
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi