SKYSTAR-2.com
DVB Player ile Dolby Digital - Yazdırılabilir Sürüm

+- SKYSTAR-2.com (https://forum.skystar-2.com)
+-- Forum: DVB Yazılımları (https://forum.skystar-2.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: DVB Oynatıcılar (https://forum.skystar-2.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu: DVB Player ile Dolby Digital (/showthread.php?tid=4949)DVB Player ile Dolby Digital - Balakenli - 27-12-2011

Salam. Benim merak etdigim şudur ki, DVD PLAYERLE DolbyDigital Filime bakıyordum.Filmi Tam efektli sesle takipetmek olurdu.Bence Dolby Digital ses efektini bilenler beni kolay anlaya bilirler.Bilmek istedigim budurki ben hangi DVB Player kulansam bu efektiv sesli filimleri takip edebilirim ve nasıl kulanmam gerekir?


RE: DVB Playerle Dolby Digital - extreme - 28-12-2011

Hangi oynatıcıyı seçersen seç audio decoderi ac3 codeklerle çözümle, ac3 codek içinde de bazı ayalar var onları tam yapmazsan 5+1 i duyamazsın.Pc çıkışında 5+1 ses sistemi analog veya digital olarak bağlıysa izledğin kanalda ac3 çekilmiş yayını yine ac3 olarak veriyorsa tüm efektleri duyarsın.


RE: DVB Player ile Dolby Digital - Balakenli - 29-12-2011

AC3 dekoderi nereden bula bilirim acaba?


RE: DVB Player ile Dolby Digital - extreme - 30-12-2011

HD codek pack 2.4 kur içinde gelir.


RE: DVB Player ile Dolby Digital - emre - 30-12-2011

(29-12-2011, 20:55)Balakenli demiş ki: AC3 dekoderi nereden bula bilirim acaba?

http://ac3filter.googlecode.com/files/ac3filter_1_63b_lite.exe
RE: DVB Player ile Dolby Digital - Balakenli - 31-12-2011

Yeni Yiliniz Mübarek olsun. Yardimci olmaniz için Teşekür ediyorum. Kardeşlerim zanediyorum benim fikrimi tam anlamamişiniz. Ben Codekleri kulandim ancak benim istedigim efekli Dolby Digital alınmadı.Belkede sizleri tam anlatamıyorum.ancak anlatmaya çalışacagim.
Benim DVD Playerim var. Şu Playerle çok filimleri (tabiki korsan olmayan filimleri) Dolby Digital izleye bilirim. Şu Dolby yapmak için Playerin Menusundan ayarlamam gerekirdi. yoksa normal olarak filim seslenirdi. Ancak Dolby Digital yapdimda Filmdeki efektler dahada efektiv olurdu ve filimdeki konuşmalari zorlukla duymak olurdu. Bence şu DolbyDigital Studiyolarda dil çevirmede yardımci olur. Benimde istedigim şudurki DVB Oynaticimda bu Dolby Digital keyfini yaşayim. Eminlikle deye bilirimki şu Dolby Digitalda film seyretse herkes hoşlanacak ve filmin keyfini yaşayacak


RE: DVB Player ile Dolby Digital - elektro_fb - 31-12-2011

Bi kere gerçekten iyi bir ses duymak istiyorsan av receiver kullanman gerekir bir kaliteli bir platform birçok kanalda dolby digital teknolojisi olabilir ancak onların kaynağı stereo ise, istediğin efekleri alamazsın yani bir dvd filmdekileri. Kısacası burda platform ve kanal çok çok önemli eğer kaynakları gerçekten bir dolby digital ise iyi ses alırsın. Aşağıdaki linkde bu ses teknolojisinde yayın yapan kanallar var.

http://tr.kingofsat.net/dd51.php

Mesela bu listede Mtv live kanalı var. Bu kanalda lafda dolby digital ama ses çok nadiren 5.1 gibi bir teknolojiyle kaydedilir. Müzik aslen stereo (2.0) kaydedilir. Bu demektirki adamların kaynakları 2.0 ama yayın dolby digital. Bu durumda 5.1 efekleri felan alamazsın her hoparlörden ses gelir ama efekt felan alamazsın. Kısacası buradaki bütün kanalları denemen gerek birkaç kere farklı filmlerde.


RE: DVB Player ile Dolby Digital+optik kablo kullan - mikael - 18-10-2013

[Resim: YmAyoSx.jpg]
bu ayarları kullan bende pc ye bağlı optik kablo ile samsung blueray 5+1 ses sistemi var. harika ses kalitesi alıyorum mükemmel. birşey. (ama spidif kullanı işaretlediğin zaman dvbplayerden ses kontrolünü yapamıyorsun kumandayla ses sistemini kontrol ediyorsun.)