What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Protein eksikliğinin belirtileri
#1

Protein eksikliğinin belirtileri. Et Yemezsek Bedenimizde Neler Olur?

İster tarım ülkesi olalım ister sanayi ülkesi 'Dünyanın en pahalı etini yiyiyoruz. Bu nedenle batılılardan daha kısa boylu ruhsal bunalımlara daha açık ve zayıf gelişiyoruz. Tabbi kısa boylu olmanın veya ruhsal bunalımlara girmenin bir çok etkeni var fakat Hayvansal Protein tüketimidneki eksiklik ciddi bir etken.

Etin kilosu Almanya'da 7 dolar, Romanya'da 5 dolar, Bulgaristan'da 3,5 dolar, Avusturya'da 2,5 dolar, Brezilya'da 2 dolar civarında iken, Türkiye'de yaklaşık 16 dolar civarındadır. Dünyada eti en pahalı yiyen ülke konumundayız ve onlarca Tarım "Bakanı" (evet sadece bakıyorlar) gelip geçmesine rağmen yıllardan beri tutarlı ve uzun vadeli bir tarım politikamız yok.

Rusya'nın Türkiye'den beyaz et ithalinin artığını göz önüne alırsak, artan ihracat talebi beyaz et fiyatını da artıracaktır.

Şimdi gelelim neden kırmızı et bu kadar önemli? Yeterince et tüketmezsek ne olur bunlara bakalım.

1. İyi Uyuyamamak
[Resim: JI3nrJR.jpg]
Protein eksikliği geceleri bedenin derin uyuyamamasına neden olabilir.Protein eksikliğinde beden aşırı karbonhidrat ve şeker tüketmesine meyil eder ve beden sistemin enerji için şekere bağımlı olmasına yol açar. Ancak, şeker ve karbonhidratlar, çabuk yanar ve enerji seviyelerinde dalgalanmalar yaratır Deliksiz uyku, insan bedeni için çok gereklidir. Hattâ deliksiz uyku, şekerin aksine bedenin kalıcı yakıt olan yağı yakması için gereklidir, Deliksiz uyku sadece şeker ve karbonhidratı yakmak için kullanılsa, beden kolaylıkla acıkacaktır.

2. Stres, Düşük Enerji, Huysuzluk, Karamsarlık
[Resim: 9xUsPdo.jpg]
Protein eksikliği, stresle o kadar iyi bir şekilde baş etmeye izin vermez. Ayrıca, karamsarlık da deneyimlersiniz ve bu da sizi düşük enerjili hissettirir. Kan şekerini dengede tutmaya yardım eden protein olmadan, ruh halinde inişler ve çıkışlar deneyimleme eğilimi ve enerji artışı olur. Zamanla, bedenin bu zıtlıklarla dalgalanmasından kaynaklı bitkinlik, sakin olmaya ihtiyacı olan bedeni enerjisiz bırakacaktır ve ihtiyaç olduğunda ekstra destek alması gerekecektir.

3. Kas ve ya da Eklem Ağrısı
[Resim: 2MD5NJx.jpg]
Beden çok fazla protein depolar, protein de zor, yorucu egzersizden ya da efor sarfedilecek herhangi bir şeyden sonra kas ve eklemleri yeniden yapılandırmada görev alan eklem sıvısında bulunur. Sonuç olarak, eklemler güçlenir ve kaslar sıklaşır. Kas ve eklemlerindeki bir çesit acıya standart kas bakımı yanıt vermez ve bunu tedavi etmenin tek yolu protein seviyelerini yüksek tutmaktır!

4. Sürekli Olarak Doymak Bilmeyen Bir İştah
[Resim: Fj6xWKR.jpg]
Sabit olmayan kan şekeri seviyelerinden dolayı, beden, karbonhidratlar, tatlılar, kafein, çikolata, gazoz, şeker, pastalar, ya da cips ve herhangi bir abur cubur gibi besin değeri düşük gıdaları, sürekli olarak arzulayacaktır. Her yemekte yeterli derecede protein almak, kan şekerini stabilize etmeye yardım edecek ve ilk anda karbonidrat tüketme arzusunu engelleyecektir ve bedenin de yağı nasıl yakacağını öğrenmesine izin verir. Vejeteryan olup kilo vermeyi düşünüyorsanız, gerçekten de ne olmak istediğinize karar vermeden önce bu konuda daha fazla araştırma yapmalısınız!

5. Tembellik
[Resim: IgoHeyz.jpg]
Yeterli proteini almadığınızda,kaslarınız ağır, zor aktivitelerden sonra kendilerini onaramayacaklardır ve bu da aslında zarar verici olabilir ve kaybettiğinizi yeniden yapılandıramazsınız. Daha zayıf düşecek ve içinizden bir şey yapmak ya da herhangi bir şey için harekete geçmek gelmeyecektir.

6. Saç Dökülmesi
[Resim: edwI2Mq.png?1]
Protein eksikliğinin bir garip işareti de saç dökülmesidir. Burada olan şey;bedeniniz yeterli proteini almaz ve değerli proteinini korunma moduna geçer ve bunu saç ya da tırnak üretiminde kullanmayı durdurur. Dolayısıyla, saçlar matlaşır,cansızlaşır ve gücünü kaybeder.

7. Yaralanmada Daha Geç İyileşme
[Resim: CtUFHiT.jpg]

8. Demir Eksikliği Kansızlık Riski
[Resim: guvLfgO.jpg]
Ette çok fazla protein ve demir mevcuttur.
Dolayısıyla,eğer artık et yemiyorsanız, bedeninizin ihtiyacı olan bu gerekli besin maddelerine sahip olamazsınız.Bunları almazsanız, tek kaynağı et olan bu besin maddelerinden yoksun kalırsınız.Sonuçta, kansızlığa bağlı hastalık riski ile karşı karşıya kalırsınız.

9. Etin Tadın Gerçekten de Nasıl Olduğunu Unutacaksınız
[Resim: YyZx3D3.jpg]
Onayladığınız geçerli sebeplerden dolayı hergün etsiz yemeklere gitmeye karar vermeniz neticede, sizi gerçekten de tamamiyle et yemeyi kesmeye motive edebilir. Bir gün kendinize şunu sorma eğiliminde olursunuz: “Uzun zaman oldu. Etin tadı nasıldı?”
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi